اعضای FOMC یا کمیته بازار باز فدرال ۱۲ نفر هستند که ۷ نفر از آنها مستقیما توسط ریاست جمهوری ایالات متحده برای مدت ۱۴ سال به عنوان اعضای هیئت مدیره این کمیته انتخاب می‌شوند و ۵ تن دیگر، روسای بانک‌های مرکزی ایالتی مختلف هستند.

اعضای فدرال رزرو شامل ۷ نفر انتخاب شده توسط رئیس جمهور، رئیس فدرال رزرو نیویورک و ۴ تن دیگر از روسای سایر بانک‌های مرکزی ایالتی هستند. برخلاف دیگر روسای بانک‌های مرکزی منطقه‌ای، رئیس فدرال رزرو نیویورک به عنوان نایب رئیس و عضو ثابت این کمیته محسوب می‌شود. (بیشتر بخوانید: آشنایی با سازوکار بانک مرکزی آمریکا – فدرال رزرو (Fed) )

تعداد بانک‌های مرکزی ایالتی در آمریکا ۱۲ عدد است که از بین روسای آنها بصورت دوره‌ای ۴ تن حق رای در کمیته بازار باز فدرال را دارند. هر کدام از آنها پس از ورود به کمیته، یکسال در این منصب باقی می‌مانند و سال بعد با یکی از روسای دیگر بانک‌های مرکزی ایالتی جایگزین می‌شوند.

در تصویر زیر طیفی از جهت‌گیری سیاست پولی اعضای کمیته بازار آزاد فدرال و روسای بانک‌های مرکزی را به همراه تغییرات اعضای رای دهنده تا سال ۲۰۲۳ مشاهده می‌کنید. (برای آشنایی با جهت‌گیری سیاست پولی این پست را بخوانید: هاوکیش و داویش؛ اثر سیاست پولی بر فارکس چیست؟)

اعضای FOMC و فدرال رزرو و جهت‌گیری سیاست پولی آنها

در حال حاضر یکی از کرسی‌های هیئت مدیره FOMC خالی است. دونالد ترامپ، جودی شلتون را به عنوان عضو معرفی کرد که هنوز این انتصاب قطعی نشده است. (برای آشنایی اولیه با بحث این انتصاب، متن مقابل را بخوانید: جمعی از اقتصاد دانان از جمله هفت برنده جایزه نوبل، از سنا تقاضا کردند نامزدی جودی شلتون برای عضویت فدرال رزرو را رد کنند)