مس

 مس در کوتاه مدت کاهش خواهد یافت

بازگشت به قرنطینه سراسری، همچون یک شتاب‌دهنده برای کاهش اخیر کاهش سهام در اروپا و دیگر مناطق عمل کرده است. این مسئله سبب می شود که تقاضا برای مس کاهش یابد و احتمال کاهش قیمت مس در کوتاه مدت وجود داشته باشد. مس اخیرا افزایش قیمت بالایی داشته است و کاهش ناشی از بحران کووید-۱۹ را جبران کرده است.

 در چشم‌اندازی بزرگتر، اوضاع برای مس به نظر مطلوب می رسد.

امروزه گرایش به سمت استفاده از وسایل نقلیه برقی وجود دارد و در واقع تکنولوژی سبز سبب افزایش قیمت مس شده است، بنابراین کاهش قیمت مس در صورتی صورت خواهد گرفت که خریداران کاهش یابند.

مصارف مس در انرژی های نو
مصارف مس در انرژی های سبز

 چه زمانی قیمت مس افزایش خواهد یافت؟

انتخابات هفته آینده آمریکا می تواند سبب کاهش خریداران شود. یکی از تفاوتهای اصلی میان جمهوری خواهان و دموکراتها نظر متفاوت آنها در مورد برنامه سرمایه گذاری در تکنولوژی سبز است. ترامپ بیشتر تمایل به صرف هزینه برای جاده ها، پلها و فرودگاهها دارد در صورتی که بایدن گفته است که مبلغ ۲ تریلیون دلار ظرف ۴ سال برای بهبود زیرساختها، حذف آلاینده ها، حمل و نقل عمومی و ایجاد اشتغال در بخش انرژی پاک اختصاص خواهد داد. بنابراین پیروزی بایدن به نفع تکنولوژی سبز است. اگر مجلس نمایندگان و مجلس سنا نیز در اختیار دموکراتها قرار گیرد، سرمایه گذاری در بخش تکنولوژی سبز افزایش خواهد یافت. بایدن در نظرسنجی ها از ترامپ جلوتر است بنابراین شاید خرید مس در روز پیش از انتخابات زیرکانه باشد. اما اگر ترامپ پیروز شود (به نظر بعید می رسد) یا انتخابات نتیجه مشخصی نداشته باشد و هفته ها ادامه یابد خرید مس کار اشتباهی خواهد بود.

برای پیگیری اخبار بازارهای جهانی و فارکس کانال تلگرامی UtoFX را دنبال کنید.