تحلیل تکنیکال

 تحلیل تکنیکال روزانه فارکس ۱ ژوئیه (۱۰ تیر):
جفت ارز دلار استرالیا دلار آمریکا AUDUSD

بعد از انتشار داده‌های PMI استرالیا و چین، این جفت ارز به سمت حمایت کلیدی خود نزدیک شده است. AUDUSD حوالی ۰.۷۴۸۸ معامله می‌شود که نسبت به سقف هفته گذشته یعنی محدودده ۰.۷۶۱۵ افت قابل توجهی داشته است. در تایم فریم ۴ ساعته این جفت ارز پایین‌تر از میانگین متحرک ۲۵ و ۱۵ قرار دارد و به محدوده حمایتی مهم ۰.۷۴۷۷ نزدیک می‌شود. اوسیلاتورها مثل RSI و MACD همچنین افت را نشان می‌دهند. با نزدیک شدن به حمایت ۰.۷۴۷۸ احتمالا این جفت ارز کمی رشد خواهد داشت اما انتظار می‌رود روند نزولی ادامه داشته باشد.

نمودار ۴ ساعته AUDUSD
جفت ارز یورو دلار آمریکا EURUSD

امروز این جفت ارز تا محدوده ۱.۱۸۴۰ افت داشت که پایین‌ترین محدوده از ۲ آوریل (۱۳ فروردین) است. در تایم فریم ۴ ساعته الگوی فنجان و دسته معکوس کوچکی شکل گرفته است. EURUSD پایین‌تر از میانگین‌های متحرک ۲۵ و ۱۵ و همچنین پایین‌تر از سطح فیبوناچی اصلاحی ۶۱.۸% معامله می‌شود. اندیکاتور دیمارکر (Demarker) نیز به محدوده اشباع فروش رسیده است. احتمالا این جفت ارز پولبکی داشته باشد.

نمودار ۴ ساعته EURUSD
جفت ارز دلار آمریکا ین ژاپن USDJPY

پس از داده‌های ضعیف ژاپن این جفت ارز به محدوده ۱۱۱.۱۵ رسید. قیمت پایین‌تر از خط روند بالایی کانال صعودی قرار دارد و همچنین بالاتر از میانگین‌های متحرک کوتاه مدت و بلند مدت معامله می‌شود. در اندیکاتور مکدی خط سیگنال و هیستوگرام بالاتر از منطقه خنثی قرار دارد. بنابراین احتمالا USDJPY روند صعودی را ادامه خواهد داد.

نمودار ۴ ساعته USDJPY

منبع: Fxstreet

جهت پیگیری اخبار و تحلیل های فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرامی UtoFX بپیوندید.