تحلیل تکنیکال روزانه فارکس ۱۳ مهر – سشن اروپا

جفت ارز یورو دلار EURUSD

سرمایه گذاران افزایش بازده اوراق آمریکا را زیر نظر دارند و این جفت ارز در جلسه معاملاتی آسیا کمی افت کرد. جفت ارز EURUSD پایین‌تر از محدوده ۱.۱۶۱۶ معامله می‌شود. در تایم فریم ۱ ساعته قیمت کمی بالاتر از میانگین متحرک ۲۵ نوسان می‌کند و اندیکاتور مکدی بالاتر از محدوده خنثی قرار گرفته است. به نظر می‌رسد الگوی سر و شانه معکوسی تشکیل شده است. احتمالا این جفت ارز تا محدوده مقاومتی کلیدی ۱.۱۶۵۰ رشدی خواهد داشت.

نمودار ۱ ساعته EURUSD
نفت برنت XBRUSD

نفت برنت پس از تصمیمات اوپک پلاس افزایش یافت. قیمت نفت به سقف قیمتی ۸۲.۴۰ دلار رسید. در تایم فریم روزانه قیمت بالاتر از الگوی پرچم صعودی که به رنگ زرد مشخص است، قرار گرفته است. همچنین قیمت بالاتر از میانگین‌های متحرک کوتاه مدت و بلند قرار دارد و اندیکاتور مکدی نیز در حال رشد است. بنابراین احتمالا نفت برنت همچنان رشد خود را ادامه می‌دهد.

نمودار روزانه نفت برنت
بیت کوین BTCUSD

روز گذشته بیت کوین رشد خوبی داشت. این رمزارز حوالی ۴۹۰۶۰ و تقریبا حوالی سقف قیمتی تشکیل شده در آخر هفته گذشته معامله می‌شود. قیمت بالاتر از میانگین‌های متحرک ۲۵ و ۵۰ معامله می‌شود و اندیکاتور مکدی بالاتر از محدوده خنثی قرار گرفته است. علی‌رغم این که قیمت الگوی پرچم صعودی تشکیل داده، اندیکاتور RVI در حال افت بوده است. احتمالا این رمزارز در میان مدت رشد خود را ادامه می‌دهد.

نمودار ۴ ساعته بیت کوین

منبع: FXstreet

جهت پیگیری اخبار و تحلیل های فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرامی UtoFX بپیوندید.