تحلیل تکنیکال روزانه فارکس ۱۷ شهریور – سشن اروپا

جفت ارز دلار کانادا دلار آمریکا USDCAD

جفت ارز USDCAD به محدوده ۱.۲۶۳۵ رسیده بود که نسبت به کف قیمتی این هفته یعنی محدوده ۱.۲۴۹۲ رشد قابل توجهی داشته است. در تایم فریم ۴ ساعته این جفت ارز کمی بالاتر از خط روند صعودی معامله می‌شود. همچنین قیمت بالاتر از میانگین متحرک ۲۵ قرار دارد و اندیکاتور RSI به منطقه اشباع خرید نزدیک می‌شود. بنابراین این جفت ارز احتمالا تا محدوده مقاومتی ۱.۲۷۲۰ رشد خواهد داشت.

نمودار ۴ ساعته USDCAD
جفت ارز یورو دلار EURUSD

قوی شدن دلار آمریکا منجر شده جفت ارز EURUSD به سطوح پایینی در ماه جاری برسد. در تایم فریم ۱ ساعته این جفت ارز به محدوده ۱.۱۸۳۶ رسیده که پایین‌ترین سطح از روز سه‌شنبه است. همچنین قیمت پایین‌تر از خط روند پایینی کانال افزایشی معامله می‌شود. قیمت پایین‌تر از میانگین متحرک ۲۵ قرار دارد و اندیکاتور Demarker در منطقه اشباع فروش قرار گرفته است. همچنین الگوی سر و شانه‌ تشکیل شده است. احتمالا این جفت ارز روند نزولی را تا محدوده ۱.۱۸۰۰ ادامه می‌دهد.

نمودار ۱ ساعته EURUSD
جفت ارز دلار استرالیا دلار آمریکا AUDUSD

این جفت ارز به محدوده ۰.۷۳۷۷ رسیده از سقف قیمتی این هفته یعنی محدوده ۰.۷۴۸۰ فاصله گرفته است. در تایم فریم ۴ ساعته این جفت ارز پایین‌تر از میانگین متحرک ۲۵ معامله می‌شود و همچنین قیمت پایین‌تر از خط گردن الگوی سقف دو قلو در محدوده ۰.۷۴۲۵ نوسان می‌کند. اندیکاتور مکدی الگوی بازگشت نزولی را تشکیل داده و اندیکاتور RSI به منطقه اشباع خرید رسیده است. احتمالا AUDUSD امروز به افت خود ادامه می‌دهد.

نمودار ۴ ساعته AUDUSD

منبع: FXstreet

جهت پیگیری اخبار و تحلیل های فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرامی UtoFX بپیوندید.