تحلیل تکنیکال روزانه فارکس ۲۲ مهر – سشن اروپا
جفت ارز یورو دلار EURUSD

پس از انتشار داده‌های تورمی آمریکا و صورتجلسه بانک مرکزی آمریکا دلار ضعیف شد و جفت ارز EURUSD رشد کرد. در تایم فریم ۱ ساعته قیمت بالاتر از سطح مقاومتی کلیدی ۱.۱۵۸۵ قرار گرفته است. این محدوده خط گردن الگوی کف دو قلو بود. قیمت بالاتر از میانگین‌ متحرک ۲۵ نوسان می‌کند و اندیکاتور مکدی بالاتر از محدوده خنثی قرار گرفته است. احتمالا این جفت ارز روند صعودی را ادامه می‌دهد و هدف قیمتی بعدی می‌تواند محدوده ۱.۱۶۳۰ باشد.

نمودار ۱ ساعته EURUSD
جفت ارز دلار فرانک USDCHF

در جلسه معاملاتی آسیا این جفت ارز بریک‌اوت نزولی داشت و پایین‌تر از محدوده ۰.۹۲۳۸ قرار گرفت که پایین‌ترین سطح از هفته گذشته است. در تایم فریم ۴ ساعته این جفت ارز الگوی سر و شانه تشکیل داده که سیگنال نزولی به ما می‌دهد. همچنین قیمت پایین‌تر از میانگین‌های متحرک کوتاه مدت و بلند مدت معامله می‌شود و پایین‌تر از ابر ایچی‌موکو قرار گرفته است. بنابراین احتمالا این جفت ارز مومنتوم نزولی را ادامه می‌دهد.

نمودار ۴ ساعته USDCHF
طلا XAUUSD

طلا پس از انتشار داده‌های تورمی آمریکا رشد شدیدی داشت و به محدوده ۱۷۹۵ رسید که بالاترین سطح از ۱۶ سپتامبر بود. در تایم فریم ۴ ساعته طلا بالاتر از مقاومت کلیدی ۱۷۷۷ قرار گرفته که بالاترین سطح در ماه اکتبر است. طلا بالاتر از میانگین‌های متحرک کوتاه مدت و بلند قرار گرفته و به محدوده فیبوناچی اصلاحی ۲۳.۶% نزدیک می‌شود. بنابراین همچنان احتمال رشد قیمتی طلا وجود دارد.

نمودار ۴ ساعته طلا

منبع: FXstreet

جهت پیگیری اخبار و تحلیل های فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرامی UtoFX بپیوندید.