تحلیل تکنیکال روزانه فارکس ۲۴ آبان – سشن اروپا
جفت ارز یورو دلار EURUSD

در چند هفته اخیر جفت ارز EURUSD با فشار فروش شدیدی مواجه شده است. این جفت ارز پایین‌تر از محدوده حمایتی ۱.۱۵۲۲ معامله می‌شود که خط گردن الگوی سر و شانه بوده است. قیمت پایین‌تر از میانگین‌های متحرک کوتاه مدت و بلند مدت معامله می‌شود. همچنین قیمت در محدوده باند پایینی اندیکاتور باندهای بولینگر قرار گرفته و اندیکاتور مکدی همچنان به افت خود ادامه می‌دهد. احتمالا این هفته جفت ارز EURUSD اصلاحی به سمت بالا خواهد داشت.

نمودار ۴ ساعته EURUSD
تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس را از اینجا مطالعه کنید
تحلیل سنتیمنت فارکس ۱۵ نوامبر/ ۲۴ آبان
جفت ارز پوند دلار GBPUSD

هفته گذشته، هفته سختی برای GBPUSD بود. این جفت ارز با قدرت گرفتن دلار به کف چند ماهه خود یعنی محدوده ۱.۳۳۵۰ رسید. علی‌رغم این که تنش‌ها در زمینه برگزیت ادامه داشتند اما این جفت ارز توانست بازگشت قیمتی داشته باشد. قیمت حوالی باند میانی، اندیکاتور باندهای بولینگر معامله می‌شود و پایین‌تر از میانگین‌های متحرک قرار گرفته است. اندیکاتور مکدی کمی رشد کرده است. احتمالا این جفت ارز تا مقاومت ۱.۳۴۰ رشدی خواهد داشت.

نمودار ۴ ساعته GBPUSD
جفت ارز دلار آمریکا دلار کانادا USDCAD

جفت ارز USDCAD به محدوده ۱.۲۴۸ رسید که پایین‌تر محدوده مقاومتی ۱.۲۶۰۲ است. در تایم فریم ۴ ساعته قیمت بالاتر از محدوده خط گردن الگوی سر و شانه معکوس قرار دارد. همچنین قیمت در تلاش برای عبور از میانگین متحرک ۲۵ است. بنابراین احتمالا این جفت ارز افت خود را تا محدوده حمایتی کلیدی ۱.۲۴۹۲ ادامه خواهد داد و شاهد تشکیل الگوی شکست و تست مجدد (break and retest) خواهیم بود.

نمودار ۴ ساعته USDCAD

منبع: FXstreet

جهت پیگیری اخبار و تحلیل های فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرامی UtoFX بپیوندید.