تحلیل تکنیکال روزانه فارکس ۲۶ شهریور – سشن اروپا

جفت ارز پوند دلار آمریکا GBPUSD

جفت ارز GBPUSD تا کف قیمتی ۱.۳۷۶۳ افت کرد. در تایم فریم ۴ ساعته این جفت ارز پایین‌تر از میانگین متحرک ۲۵ و ۱۵ قرار گرفته است. قیمت کمی پایین‌تر از خط گردن الگوی سقف دو قلو معامله می‌شود. همچنین اوسیلاتورهایی مانند RSI و مکدی نیز در حال کاهش هستند. بنابراین احتمالا با توجه به الگوی سقف دو قلو احتمالا این جفت ارز بریک اوت نزولی خواهد داشت.

نمودار ۴ ساعته GBPUSD
جفت ارز یورو دلار EURUSD

جفت ارز EURUSD قبل از انتشار داده تورمی ناحیه یورو تا محدوده ۱.۱۷۵۷ افت کرد. در تایم فریم ۱ ساعته این جفت ارز پایین‌تر از حمایت کلیدی ۱.۱۷۷۰ قرار دارد. همچنین قیمت پایین‌تر از میانگین متحرک ۲۵ و ۱۵ و ابر ایچی‌موکو معامله می‌شود. اندیکاتور RSI پایین‌تر از منطقه اشباع فروش قرار گرفته است. بنابراین این جفت ارز احتمالا روند نزولی را پیش از انتشار شاخص CPI ادامه می‌دهد.

نمودار ۱ ساعته EURUSD
جفت ارز دلار ین USDJPY

پس از انتشار بهتر از پیش‌بینی شاخص خرده فروشی آمریکا این جفت ارز رشد خوبی داشت و در حال حاضر حوالی ۱۰۹.۸۲ معامله می‌شود. در تایم فریم ۱ ساعته قیمت بالاتر از مقاومت کلیدی ۱۰۹.۴۵ قرار گرفته است. همچنین قیمت بالاتر از میانگین متحرک ۲۵ و ۱۵ نوسان می‌کند و اندیکاتور DeMarker نیز در حال رشد است. بنابراین احتمالا این جفت ارز با هدف قیمتی ۱۱۰ رشد خود را ادامه می‌دهد.

نمودار ۱ ساعته USDJPY

منبع: FXstreet

جهت پیگیری اخبار و تحلیل های فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرامی UtoFX بپیوندید.