تحلیل تکنیکال روزانه فارکس ۲۷ آبان – سشن اروپا
جفت ارز یورو دلار EURUSD

روز گذشته جفت ارز EURUSD در جلسه معاملاتی آمریکا کمی به ثبات رسید چرا که فروشندگان سیوسود انجام دادند. این جفت ارز حوالی ۱.۱۳۲۰ معامله می‌شود که کمی بالاتر از کف قیمتی این هفته یعنی محدوده ۱.۲۶۳ است. در تایم فریم ۱ ساعته این جفت ارز پایین‌تر از محدوده فیبوناچی اصلاحی ۲۳.۶% معامله می‌شود. همچنین قیمت کمی پایین‌تر از میانگین متحرک ۲۵ نوسان می‌کند و اوسیلاتور چایکین (Chaikin) بالاتر از محدوده خنثی قرار گرتفه است. علی‌رغم این که روند کلی نزولی است احتمالا امروز این جفت ارز در محدوده کوچکی نوسان خواهد کرد.

نمودار ۱ ساعته EURUSD
جفت ارز دلار استرالیا دلار آمریکا AUDUSD

دلار همچنان قوی باقی مانده و به همین دلیل این جفت ارز روند نزولی را ادامه می‌دهد. این جفت ارز به کف قیمتی ۰.۷۲۶۷ رسید که پایین‌ترین سطح از ۷ اکتبر است. در تایم فریم ۴ ساعته این جفت ارز پایین‌تر از میانگین متحرک ۲۵ قرار گرفته و اندیکاتور مکدی پایین‌تر از محدوده خنثی نوسان می‌کند. این جفت ارز پایین‌تر از محدوده فیبوناچی اصلاحی ۶۱.۸% قرار گرفته و احتمالا روند نزولی در میان مدت ادامه خواهد داشت.

نمودار ۴ ساعته AUDUSD
نفت WTI

نفت در جلسه معاملاتی آسیا افت کرد و پایین‌تر از محدوده ۷۹ قرار گرفته است. قیمت پایین‌تر از میانگین‌های متحرک ۲۵ و ۵۰ است. اندیکاتور مکدی پایین‌ از محدوده خنثی نوسان می‌کند. احتمالا روند نزولی نفت ادامه خواهد داشت.

نمودار ۴ ساعته نفت WTI

منبع: FXstreet

جهت پیگیری اخبار و تحلیل های فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرامی UtoFX بپیوندید.