تحلیل تکنیکال روزانه فارکس ۵ آبان – سشن اروپا
جفت ارز دلار آمریکا دلار کانادا USDCAD

جفت ارز USDCAD پیش از جلسه بانک مرکزی کانادا حوالی محدوده ۱.۲۳۸۷ معامله می‌شود. این جفت ارز بالاتر از میانگین متحرک ۲۵ و ۱۵ قرار گرفته و اندیکاتور مکدی نیز بالاتر از محدوده خنثی قرار دارد. در تایم فریم ۱ ساعته این جفت ارز حوالی خط میانی کانال صعودی قرار گرفته است. بنابراین احتمالا این جفت ارز تا محدوده مقاومتی ۱.۲۴۵۰ رشد خواهد کرد.

نمودار ۱ ساعته USDCAD
جفت ارز یورو دلار EURUSD

پس از انتشار خوب داده‌های آمریکا جفت ارز EURUSD به کف قیمتی ۱.۱۵۹۰ رسید. در تایم فریم ۴ ساعته این جفت ارز پایین‌تر از حمایت کلیدی ۱.۱۶۲۰ قرار گرفته است. این قیمت حوالی خط گردن الگو سقف سه قلو است. قیمت پایین‌تر از میانگین متحرک ۲۵ قرار گرفته و اندیکاتور RSI نیز افت کرده است. بنابراین احتمالا این جفت ارز روند نزولی را تا حمایت کلیدی ۱.۱۵۰۰ ادامه خواهد داد.

نمودار ۴ ساعته EURUSD
طلا XAUUSD

پس از انتشار شاخص اطمینان مصرف‌کننده آمریکا طلا افت شدیدی را تجربه کرد و به محدوده ۱۷۸۲ رسید. پایین‌ترین سطح قیمت طلا در روز سه‌شنبه حوالی خط روند صعودی که سطوح را از ماه سپتامبر به هم وصل می‌کند، قرار گرفته است. طلا بالاتر از میانگین متحرک ۲۵ معامله می‌شود و بین دو محدوده فیبوناچی اصلاحی ۲۳.۶% و ۳۸.۲% قرار گرفته است. اگر قیمت خط روند صعودی را به سمت پایین بشکند، بریک اوت نزولی تایید خواهد شد.

نمودار ۴ ساعته طلا

منبع: FXstreet

جهت پیگیری اخبار و تحلیل های فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرامی UtoFX بپیوندید.