تحلیل تکنیکال روزانه فارکس ۶ مهر – سشن اروپا

نفت WTI

در جلسه معاملاتی آسیا قیمت نفت همچنان به رشد خود ادامه داد چرا که سرمایه گذاران نسبت به افزایش تقاضا خوش‌بین هستند. قیمت نفت بالاتر از ۷۵.۷۶ معامله می‌شود که بالاترین قیمت در ۳ سال اخیر است. در تایم فریم ۴ ساعته قیمت بالاتر از مقاومت کلیدی محدوده ۷۵ و همچنین بالاتر از میانگین‌های متحرک کوتاه مدت و بلند مدت قرار گرفته است. علاوه بر این قیمت در امتداد باند بالایی اندیکاتور باندهای بولینگر معامله می‌شود. بنابراین احتمالا نفت به حرکت صعودی خود تا مقاومت مهم ۷۷ دلار ادامه می‌دهد.

نمودار ۴ ساعته نفت WTI
جفت ارز یورو دلار EURUSD

افزایش بازده اوراق خزانه داری منجر شد جفت ارز EURUSD افتی داشته باشد. این جفت ارز پایین‌تر از ۱.۱۷۰۵ معامله می‌شود. در تایم فریم ۱ ساعته این جفت ارز پایین‌تر از میانگین متحرک ۲۵ معامله می‌شود و اندیکاتور مکدی در محدوده خنثی قرار گرفته است. اندیکاتور ATR در حال کاهش است که می‌تواند نشانه‌ای برای کاهش نوسانات باشد. احتمال می‌رود این جفت ارز امروز روند سایدی داشته باشد.

نمودار ۱ ساعته EURUSD
جفت ارز دلار ین USDJPY

این جفت ارز در جلسه معاملاتی آسیا روند صعودی را حفظ کرد و به ۱۱۱.۰۵ رسید که بالاترین سطح از ۷ ژوئیه است. در تایم فریم ۴ ساعته قیمت در راستای باند بالایی اندیکاتور باندهای بولینگر و بالاتر از میانگین‌های متحرک معامله می‌شود. اندیکاتور مکدی و Demarker نیز در حال افزایش هستند. بنابراین احتمالا این جفت ارز روند صعودی را ادامه می‌دهد.

نمودار ۴ ساعته USDJPY

منبع: FXstreet

جهت پیگیری اخبار و تحلیل های فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرامی UtoFX بپیوندید.