یکشنبه ۱۷ دی ۱۴۰۲ – ۱۳:۳۱


تحلیل طلا هفتگی، یکشنبه ۱۷ دی

آیا قیمت اونس طلا کاهش می یابد؟

در نمودار هفتگی اونس طلا، روند بازار متمایل به صعودی است. هم چنین قیمت در کانال صعودی قرار دارد که تائیدی بر مومنتوم بولیش است. با این حال اخیراً بازار نتوانسته از نرخ ۲۰۷۵ دلاری عبور کند و نتیجه آن کاهش قیمت طلا بوده است.

در معاملات هفته جاری، اگر اونس طلا به بازگشت نزولی از ۲۰۷۵ ادامه دهد و به زیر نرخ ۲۰۴۵٫۷۴ عبور کند، بازار می تواند ابتدا به سمت نرخ رُند ۲۰۰۰ دلاری حرکت کند. شکست این نرخ می تواند حرکت نزولی عمیقی تا کف کانال به راه بیندازد.

اما برای این که رالی صعودی بازار تا اوج قیمتی ۲۱۸۳٫۱۸ دلار احیا شود، بایستی مقاومت ۲۰۷۵ دلاری به صورت قطعی شکسته شود.

تحلیل تکنیکال هفتگی اونس طلا 1 دیدبان: اخبار فارکس
تحلیل تکنیکال هفتگی اونس طلا

تحلیل طلا هفتگی، یکشنبه ۱۰ دی

اونس طلا با نرخ ۲۰۷۵ دلاری درگیر است

در نمودار هفتگی اونس طلا، روند بلندمدت بازار صعودی است. اونس طلا در ادامه بازگشت مثبت اخیر به نرخ ۲۰۷۵ دلاری رسیده اما موفق به شکست این نرخ نشده است.

اگر اونس طلا با فشارهای خرید مواجه شود و به بالای نرخ ۲۰۷۵ عبور کند، می توان شاهد شروع حرکت صعودی جدید تا اوج قیمتی ۲۱۸۳٫۱۸ دلار بود.

اما در صورتی که EMA 20 روز به طور قطعی شکسته شود، نشان دهنده تشکیل اوج قیمتی تاریخی در نرخ ۲۱۸۳٫۱۸ دلار است و کف کانال حمایت اول بازار خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی اونس طلا 3 2 دیدبان: اخبار فارکس
تحلیل تکنیگال هفتگی اونس طلا

تحلیل طلا هفتگی، یکشنبه ۳ دی

آیا اونس طلا از نرخ ۲۰۷۵ عبور می کند؟

در نمودار هفتگی اونس طلا یا XAUUSD، روند بلندمدت بازار صعودی است. هم چنین قیمت در کانال صعودی قرار دارد که تائیدی بر مومنتوم بولیش است. هنوز هم نشانه هایی از حضور خریداران طلا در بازار وجود دارد. از این رو در معاملات هفته جاری، اگر اونس طلا به بالای نرخ ۲۰۵۳٫۰۶ عبور کند، می تواند ابتدا به سمت نرخ ۲۰۷۵ دلار حرکت کند. با شکست این نرخ، مسیر صعودی بازار تا اوج قیمتی تاریخی ۲۱۸۳٫۱۸ دلار هموار خواهد شد.

اما در صورتی که اونس طلا به زیر میانگین نمایی ۲۰ روز عبور کند، نشان دهنده تشکیل اوج قیمتی جدید است و فروشندگان اونس طلا وارد بازار خواهند شد.

تحلیل تکنیکال هفتگی اونس طلا 2 3 دیدبان: اخبار فارکس
تحلیل تکنیکال هفتگی اونس طلا

تحلیل طلا هفتگی، یکشنبه ۱۹ آذر

بازگشت نزولی اونس طلا از سطح تاریخی جدید

در نمودار هفتگی اونس طلا، قیمت در کانال صعودی قرار دارد و روند بلندمدت بازار متمایل به بولیش است. اخیراً اونس طلا با فشارهای خرید مواجه شده و بعد از شکست اوج قیمتی ۲۰۲۰ در ۲۰۷۵ به نرخ ۲۱۸۳٫۱۸ دلار رسیده است که بازار برای اولین بار این نرخ را لمس کرده است. اما اونس طلا بعد از برخورد به نرخ ۲۱۸۳٫۱۸ دلار به سمت پایین بازگشته و تا نرخ ۲۰۰۰ دلاری پایین آمده است.

در معاملات هفته جاری، اگر نرخ ۲۰۰۰ دلاری موقعیت خود را در قالب حمایت حفظ کند، بازگشت نزولی بازار محدود خواهد شد و می توان انتظار افزایش مجدد قیمت طلا تا نرخ ۲۰۷۵ دلاری و سپس ۲۱۸۳٫۱۸ را داشت.

اما در صورتی که نرخ ۲۰۰۰ دلاری شکسته شود، نشان دهنده تشکیل اوج قیمتی جدید است و اونس طلا می تواند به سمت میانگین نمایی ۲۰ روز در ۱۹۶۰ دلاری، نرخ ۱۹۰۰ دلار و کف کانال بازگردد.

تحلیل تکنیکال هفتگی اونس طلا 1 4 دیدبان: اخبار فارکس
تحلیل تکنیکال هفتگی اونس طلا

تحلیل طلا هفتگی، یکشنبه ۱۲ آذر

اونس طلا به نرخ ۲۰۷۵ دلار رسیده است

در نمودار هفتگی اونس طلای جهانی، روند بازار صعودی یا بولیش است. اونس طلا در ادامه حرکت صعودی اخیر به بالای نرخ ۲۰۱۰ دلار عبور کرده و بعد از سه سال به اوج قیمتی سال ۲۰۲۰ در نرخ ۲۰۷۵ دلاری رسیده است.

در معاملات هفته جاری، اگر اونس طلا از سوی برآورد ۶۱٫۸ درصد فیبوناچی حمایت شود و برای اولین بار از نرخ ۲۰۷۵ دلاری عبور کند، مسیر صعودی بازار تا برآورد ۱۰۰ درصد فیبوناچی در نرخ ۲۱۳۰ دلار هموار خواهد شد.

اما در صورتی که نرخ ۲۰۷۵ دلار موقعیت خود را در قالب مقاومت حفظ کند، اونس طلا در فاز خنثی بلندمدت ۲۰۷۵-۱۶۱۵ باقی خواهد ماند و بازار می تواند به سمت سطوح پایین تر بازگردد.

تحلیل تکنیکال هفتگی اونس طلا 5 دیدبان: اخبار فارکس
تحلیل تکنیکال هفتگی اونس طلا