یکشنبه ۱۶ مهر ۱۴۰۲ – ۱۴:۳۹


تحلیل پوند هفتگی – یکشنبه ۱۶ مهر ۱۴۰۲

حرکت اصلاحی پوند انگلیس محدود شده است

در نمودار هفتگی جفت ارز پوند دلار ساختار بازار متمایل به نزولی و اصلاحی است. اخیراً قیمت برای دومین بار متوالی از سوی محدوده ۳۸٫۲ درصد فیبوناچی حمایت شده و به سمت بالا بازگشته است. از این رو می توان گفت که مومنتوم بولیش در حال افزایش است.

در معاملات هفته جاری، اگر GBPUSD به بازگشت مثبت اخیر ادامه هد و به بالای نرخ ۱٫۲۲۳۲ عبور کند، می تواند ابتدا به مقاومت ۱٫۲۳ دلاری برسد. با شکست این نرخ، اصلاح ۲۳٫۶ درصدی هدف بعدی جفت ارز خواهد بود.

اما برای این که حرکت اصلاحی پوند انگلیس تا سطح ۵۰ درصد فیبوناچی احیا شود، بایستی نرخ ۱٫۲۰۳۷ را به طور قطعی بشکند.

تحلیل تکنیکال هفتگی پوند انگلیس 1 تحلیل تکنیکال بازار فارکس، اونس طلا و نفت خام
تحلیل تکنیکال نمودار هفتگی GBPUSD

تحلیل پوند هفتگی – یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲

آیا رالی نزولی GBPUSD ادامه می یابد؟

نمودار هفتگی جفت ارز پوند دلار نشانگر روند نزولی است. اخیراً قیمت در ادامه حرکت نزولی و اصلاحی به نزدیکی سطح ۳۸٫۲ درصد فیبوناچی رسیده اما حمایت نرخ ۱٫۲۱ دلار منجر به بازگشت صعودی بازار شده است.

در معاملات هفته جاری، اگر فشارهای فروش افزایش یابند و GBPUSD به زیر نرخ ۱٫۲۲ دلاری عبور کند، جفت ارز می تواند دوباره به سمت محدوده ۳۸٫۲ درصدی بازگردد. با شکست این ناحیه، مسیر نزولی بازار تا اصلاح ۵۰ درصدی هموار خواهد شد.

اما در صورتی که جفت ارز موفق به شکست نرخ ۱٫۲۲ دلاری نشود، می تواند به سمت نرخ ۱٫۲۳ دلار حرکت کند. شکست این نرخ نشان دهنده تشکیل کف قیمتی کوتاه مدت است.

تحلیل تکنیکال نمودار هفتگی پوند دلار 2 تحلیل تکنیکال بازار فارکس، اونس طلا و نفت خام
تحلیل تکنیکال نمودار هفتگی GBPUSD

تحلیل پوند هفتگی، یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

جفت ارز GBPUSD وارد فاز اصلاحی شده است

در نمودار هفتگی GBPUSD، بازار ساختار بِریش دارد. هم چنین قیمت به زیر اصلاح ۲۳٫۶ درصد فیبوناچی عبور کرده است که تائیدی بر ورود جفت ارز به فاز اصلاحی و افزایش مومنتوم نزولی در بازار است.

در معاملات هفته جاری، اگر نرخ برابری پوند به دلار با فشارهای فروش مواجه شود و به زیر نرخ ۱٫۲۳۸۴ دلار عبور کند، نرخ ۱٫۲۳ دلار حمایت اولیه بازار خواهد بود. با شکست این نرخ، مسیر نزولی GBPUSD تا اصلح ۳۸٫۲ درصدی هموار خواهد شد.

تحلیل تکنیکال هفتگی پوند دلار 1 3 تحلیل تکنیکال بازار فارکس، اونس طلا و نفت خام
تحلیل تکنیکال نمودار هفتگی GBPUSD

تحلیل پوند هفتگی، یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۴۰۲

در نمودار هفتگی GBPUSD، جفت ارز بعد از تشکیل اوج قیمتی ۱٫۳۱۴۲ به سمت پایین بازگشته و به اصلاح ۲۳ درصد فیبوناچی رسیده است. از این رو ساختار بازار نزولی یا بریش است.

در معاملات هفته جاری، اگر جفت ارز پوند دلار از سوی اصلاح ۲۳٫۶ درصدی با مقاومت مواجه شود و به زیر نرخ ۱٫۲۴۶۰ عبور کند، می تواند ابتدا به حمایت ۱٫۲۳ دلاری و سپس اصلاح ۳۸٫۲ درصد فیبوناچی برسد.

تحلیل تکنیکال هفتگی پوند دلار 4 تحلیل تکنیکال بازار فارکس، اونس طلا و نفت خام
تحلیل تکنیکال هفتگی GBPUSD

تحلیل پوند هفتگی، یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۴۰۲

در نمودار هفتگی GBPUSD، قیمت زیر خط روند صعودی و میانگین نمایی ۲۰ روز قرار دارد و ساختار بازار نزولی یا بریش است.

اگر جفت ارز پوند دلار از سوی میانگین نمایی ۲۰ در نرخ ۱.۲۶ با مقاومت مواجه شود و به زیر نرخ ۱.۲۵۶۸ عبور کند، نرخ ۱.۲۳ دلار هدف بعدی بازار خواهد بود. حمایت میانی ۱.۲۴۷۵ نیز در این بین قرار گرفته است.

اما در صورتی که خریداران از اطراف نرخ ۱.۲۶ دلاری وارد بازار شوند، GBPUSD می تواند به سمت نرخ ۱.۲۸ دلاری بازگردد.

تحلیل تکنیکال پوند دلار نمودار هفتگی 5 تحلیل تکنیکال بازار فارکس، اونس طلا و نفت خام
تحلیل تکنیکال GBPUSD نمودار هفتگی