سه شنبه 11 تیر 1398 – 9:29

تحلیل تکنیکال پرایس اکشن

دیروز بهبود تمایلات ریسک‌پذیری بازار باعث کاهش تقاضا برای اونس طلای جهانی شد. به‌طوری‌که قیمت اونس طلای جهانی بیش از ۱٫۸۰ درصد کاهش یافت. در گزارش قبلی پرایس اکشن گفته شده بود که نمودار چهارساعته اونس طلای جهانی دوباره به داخل کانال صعودی بازگشته و اخیراً در قالب مقاومت به سقف کانال برخورد کرده بود. فشارهای فروش ناشی از این برخورد مجدد باعث شد تا قیمت اونس طلا به نزدیکی حمایت هفتگی ۱۳۹۲ دلار برسد. همچنین به الگوی AB=CD هم اشاره شده بود که در بین محدوده ۱۳۸۶٫۷-۱۳۷۲٫۴ دلار تکمیل می‌شد.
طبق نمودار چهارساعته اونس طلا، بازار با محدوده ۱۳۸۶٫۷-۱۳۷۲٫۴ درگیر است. این محدوده با حمایت هفتگی ۱۳۹۲ دلار انطباق دارد و به احتمال زیاد شاهد واکنش مثبت بازار به این محدوده خواهیم بود. با این حال بایستی توجه داشت که نمودار روزانه از ناحیه عرضه ۱۴۴۸٫۹-۱۴۱۹٫۹ سقوط کرده و شاید تا حمایت ۱۳۵۶٫۸ دلار هم پایین بیاید.

استراتژی پرایس اکشن (price action)

محدوده سبز رنگ در نمودار چهارساعته اونس طلای جهانی بهترین محل برای ورود به معامله خرید است. انتظار می‌رود که بازگشت صعودی اونس طلا تا اصلاح ۳۸٫۲ درصد موج A-D در ۱۴۰۳٫۴ دلار و در ادامه تا ۱۴۱۶٫۹ دلار ادامه یابد.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته اونس طلای جهانی

تحلیل تکنیکال: نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته اونس طلای جهانی