جمعه 2 اسفند 1398 – 9:41

تحلیل تکنیکال پرایس اکشن

در اوایل معاملات دیروز اروپا پوند انگلستان از بالای ۱٫۲۹ دلار تقویت شد و به اوج قیمتی ۱٫۲۹۲۶ دلار رسید. با این حال خوش‌بینی‌ها به آینده اقتصاد انگلستان موقتی بود و جفت ارز GBPUSD به زیر ۱٫۲۹ دلار سقوط کرد. در زیر ۱٫۲۹ دلار کف قیمتی ۱۰ فوریه در ۱٫۲۸۷۲ دلار قرار گرفته و حمایت جدی هم در ۱٫۲۸۲۴ دلار دیده می‌شود. در این میان اندیکاتور RSI هم با محدوده ۱۹ واحدی درگیر است (محدوده اشباع فروش).
نمودار هفتگی GBPUSD مدت‌هاست که در زیر خط روند مقاومتی و بلندمدت رسم شده از کف ۱٫۲۹۳۹ دلار معامله می‌شود. تشدید فشارهای فروش باعث شده تا ناحیه تقاضا در اطراف ۱٫۲۹۳۹ دلار تحت فشار قرار گیرد. ادامه حرکات نزولی پوند می‌تواند تا نرخ بازگشایی سال ۲۰۱۹ در ۱٫۲۷۳۹ دلار ادامه یابد. در نمودار روزانه GBPUSD هم حرکات نزولی که از زیر خط روند مقاومتی رسم شده از کف ۱٫۲۷۶۸ تشدید شده بودند، ادامه دارند. انتظار می‌رود که حرکات نزولی GBPUSD تا حمایت ۱٫۲۷۶۹، برآورد ۱۲۷٫۲ درصد فیبوناچی در ۱٫۲۷۳۸ و میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روز در ۱٫۲۶۸۸ دلار ادامه یابد. همچنین توجه داشته باشید که میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روز از اواسط ماه اکتبر سال ۲۰۱۹ صاف شده است.

استراتژی پرایس اکشن (price action)

نمودارهای بلندمدت GBPUSD از ادامه حرکات نزولی حکایت دارند و هدف اول هم در نمودار روزانه و در حمایت ۱٫۲۷۶۹ دلار قرار گرفته است. اگر امروز نمودار چهارساعته GBPUSD در قالب مقاومت به زیر ۱٫۲۹ دلار برخورد کند، می‌توان با تشکیل سیگنال پرایس اکشن نزولی وارد معامله فروش GBPUSD شد. حد سود اول معامله فروش حمایت چهارساعته در ۱٫۲۸۲۴ خواهد بود.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته GBPUSD

تحلیل تکنیکال: نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته GBPUSD