مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه – تاریخ ۱۱ آذر (۲ دسامبر)

  • سرمایه گذاران در انتظار گزارش NFP روز جمعه

روز چهارشنبه ارزهای اصلی نتوانستند حرکت تعیین کننده‌ای داشته باشند چرا که سرمایه گذاران توجه چندانی به داده‌های مهم آمریکا نداشتند. پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا، در دومین روز تستیفای خود، سخنان خود در مورد چشم انداز سیاسی را تکرار کرد. پیش از انتشار گزارش NFP، امروز شاخص مدعیان بیکاری آمریکا منتشر می‌شود. در جلسه معاملاتی اروپا نرخ بیکاری و شاخص قیمت تولید کننده ناحیه یورو منتشر می‌شوند.

پاول تکرار کرد که وضعیت برای افزایش سرعت تیپرینگ مناسب است و عنوان کرد باید از مساله “گذرا” بودن تورم عبور کنیم. علی‌رغم بیانات هاوکیش پاول روز چهارشنبه بازده اوراق ۱۰ ساله خزانه داری آمریکا ۳% افت کرد ولی امروز بازگشتی داشت. بازده اوراق رشد ۲.۵ درصدی داشته و به ۱.۴۵% رسیده که موجب شده دلار در برابر دیگر رقیبان مقاوم باقی بماند. شاخص دلار حوالی محدوده ۹۶ معامله می‌شود.

فائوچی، ریاست سازمان بیماریهای آلرژیک و عفونی، روز پنج‌شنبه و پس از این که گونه Omicron در آمریکا شناسایی شد اعلام کرد شهروندان نیازی ندارند برنامه‌های مسافرت خود را تغییر دهند. با این حال در چندین گزارش اعلام شد مسافران نیاز دارند در هواپیما و اتوبوس‌ها ماسک‌ بزنند. با این حال معاملات آتی بازار سهام در محدوده مثبت معامله می‌شوند که نشان می‌دهد فضای بازار در نیمه دوم خوش‌بینانه خواهد بود.

جفت ارز EURUSD در محدوده کوچکی حوالی ۱.۱۳۰۰ معامله می‌شود.

جفت ارز GBPUSD روز چهارشنبه در محدوده منفی بسته شد و به نظر حوالی ۱.۳۳۰ به ثبات رسیده است.

جفت ارز USDJPY به دلیل افزایش بازده اوراق خزانه داری رشد ۰.۵ درصدی داشت و حوالی ۱۱۳.۲۵ معامله می‌شود.

طلا روز چهارشنبه به محدوده ۱۷۹۰ دلار رسید اما بیشتر رشد خود را پس داد و حوالی ۱۷۸۲ دلار به کار خود پایان داد. در حال حاضر طلا حوالی ۱۷۷۶ دلار معامله می‌شود.

رمزارزها: بیت کوین حوالی ۵۷ هزار دلار معامله می‌شود. اتریوم نیز پس از رشد چهار روز پی در پی خود به محدوده ۴۵۰۰ دلار بازگشت.

منبع: FXstreet

جهت پیگیری اخبار و تحلیل های فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرامی UtoFX بپیوندید.