دوشنبه 11 شهریور 1398 – 4:36

تحلیل تکنیکال پرایس اکشن

نمودار هفتگی اونس طلای جهانی حرکت صعودی چهار هفته‌ای خود را متوقف کرده و از مقاومت مهم ۱۵۳۶٫۹ دلاری به سمت پایین بازگشته است. با توجه به اینکه قیمت اونس طلا به بالاترین سطح از ماه آوریل سال ۲۰۱۳ رسیده، شاید حرکت نزولی هفته گذشته تنها یک حرکت اصلاحی باشد و دوباره شاهد ورود خریداران به بازار از حمایت کانال رسم شده از اوج ۱۳۷۵٫۱ دلار باشیم. نمودار روزانه اونس طلا هم کندل نزولی کاملی را در مقاومت ۱۵۵۰٫۴ دلار تشکیل داده و حرکت نزولی قوی را روز جمعه به نمایش گذاشته است. هدف بعدی نمودار روزانه ناحیه حمایتی ۱۴۹۵٫۷-۱۴۸۰٫۳ دلاری است که درست در زیر حمایت کانال هفتگی قرار گرفته است.
روز جمعه تقویت ارزش دلار آمریکا باعث کاهش قیمت اونس طلای جهانی شد و نمودار چهارساعته با شکست حمایت ۱۵۲۸٫۰ دلاری دوباره در قالب مقاومت به این سطح کلیدی برخورد کرد. در گزارش روز جمعه پرایس اکشن به سیگنال فروش از این محدوده اشاره شده بود.

استراتژی پرایس اکشن (price action)

اگر با شکست حمایت کلیدی چهارساعته در ۱۵۲۸٫۰ دلار وارد معامله فروش اونس طلای جهانی شده‌اید، می‌توانید معامله فروش را تا حمایت چهارساعته ۱۴۹۳٫۷ دلار باز نگه دارید و با رسیدن بازار به این حمایت بخشی از سود معامله را تثبیت کنید.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته اونس طلای جهانی

تحلیل تکنیکال: نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته اونس طلای جهانی