دوشنبه 6 بهمن 1399 – 9:28

تحلیل تکنیکال پرایس اکشن

ناحیه عرضه هفتگی ۱٫۲۴۲۰-۱٫۲۲۱۴ در کانون توجهات قرار دارد. این ناحیه عرضه توانسته مانع از رشد یورو در برابر دلار آمریکا شود. درصورتی‌که جفت ارز EURUSD به حرکات نزولی ادامه دهد، نرخ بازگشایی سال ۲۰۱۸ در ۱٫۲۰۰۴ دلار هدف بعدی یورو خواهد بود. از دید روند بلندمدت، یورو از کف قیمتی ۱٫۰۶۳۷ دلاری ماه مارس سال ۲۰۲۰ سیر صعودی به خود گرفته و از خط روند مقاومتی رسم شده از اوج ۱٫۲۵۵۵ دلار عبور کرده است. به همین دلیل شاید خریداران بلندمدت از محدوده ۱٫۲۰۰۴ دلاری وارد بازار شوند.
هفته گذشته، نمودار روزانه EURUSD بعد از برخورد به مقاومت ۱٫۲۱۶۵ دلاری با تضعیف فشارهای خرید مواجه شد. در صورتی که این سطح کلیدی در معاملات این هفته موقعیت خود را حفظ کند، ناحیه عرضه ۱٫۲۳۴۴-۱٫۲۲۷۹ دلاری هدف بعدی یورو خواهد بود. با این حال، در صورتی که یورو تضعیف شود، خط روند حمایتی رسم شده از کف ۱٫۰۷۷۴ دلاری و حمایت ۱٫۱۹۶۵ دلاری اهداف بعدی EURUSD خواهند بود.
در نمودار چهارساعته EURUSD مقاومت ۱٫۲۱۵۰ دلاری شکسته شده و یورو به محدوده بین ۱٫۲۱۸۰ و ۱٫۲۲ دلاری صعود کرده است. از دید تکنیکال این محدوده مقاومتی می‌تواند یورو را تا زیر ۱٫۲۱۵۰ دلار تضعیف کند و یورو را به ۱٫۲۱ دلار برساند.

استراتژی پرایس اکشن (price action)

ناحیه مقاومت چهارساعته ۱٫۲۲-۱٫۲۱۸۰ دلاری می‌تواند یورو را تا زیر ۱٫۲۱۵۰ دلار تضعیف کند. به همین دلیل شاید امروز یورو در قالب مقاومت دوباره به ۱٫۲۲ دلار برخورد کند. این مقاومت رُند در زیر ناحیه عرضه هفتگی ۱٫۲۴۲۰-۱٫۲۲۱۴ دلار قرار گرفته است. در صورتی که نمودار چهارساعته EURUSD به زیر حمایت ۱٫۲۱۵۰ دلار عبور کند، یورو را تا ۱٫۲۱ دلار پایین خواهد آمد.

تحلیل تکنیکال بازار فارکس نمودار چهارساعته پوند انگلستان دلار آمریکا GBPUSD

تحلیل تکنیکال و پرایس اکشن: نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته EURUSD