دوشنبه 17 خرداد 1400 – 9:38

تحلیل تکنیکال پرایس اکشن

وضعیت نمودارهای هفتگی و روزانه EURUSD تغییر قابل توجهی نداشته‌اند. روند بازار در نمودارهای بلندمدت همچنان متمایل به صعودی است. اما وضعیت نمودار چهارساعته نشانگر ساختار نزولی کوتاه‌مدت است.
نمودار هفتگی EURUSD می‌تواند تا ناحیه مقاومتی ۱٫۲۲۹۰ دلار بالا بیاید. این در حالی است که نمودار روزانه EURUSD از حمایت کلیدی ۱٫۲۱۲۰ دلار جهش کرده و می‌تواند تا مقاومت هفتگی اشاره شده صعود کند. نمودار چهارساعته EURUSD پایین آمده و اوج و کف قیمتی پایین‌تری تشکیل داده است. یعنی ساختار نزولی در نمودار چهارساعته مشاهده می‌شود. EURUSD با مقاومت و خط روندی در ۱٫۲۱۷۹ دلار درگیر است. شاید فشارهای فروش باعث سقوط یورو به حمایت ۱٫۲۱۲۰ دلاری شوند. در این صورت همه چیز به قدرت این حمایت بستگی خواهد داشت. اگر حمایت ۱٫۲۱۲۰ دلاری از یورو دفاع کند، جفت ارز EURUSD می‌تواند به سمت ۱٫۲۲۲۲ دلار حرکت کند.

استراتژی پرایس اکشن (price action)

طبق نمودار چهارساعته، در کوتاه‌مدت شاید یورو به ۱٫۲۱۶۱ و ۱٫۲۱۳۹ دلار سقوط کند. همه چیز به واکنش یورو به حمایت روزانه ۱٫۲۱۲۰ دلار بستگی دارد. اگر حمایت‌های اشاره شده از یورو دفاع کنند، شاهد جهش صعودی و منطبق با روند نمودارهای هفتگی و روزانه خواهیم بود. اما در مقابل، شکست حمایت روزانه می‌تواند زنگ خطری برای معامله گران روزانه و هفتگی باشد.

تحلیل تکنیکال فارکس پرایس اکشن یورو دلار آمریکا EURUSD

تحلیل تکنیکال و پرایس اکشن: نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته EURUSD