دوشنبه 26 شهریور 1397 – 11:08

تحلیل تکنیکال

در طول معاملات هفته گذشته USDCHF، شاهد برخورد مجدد بازار به نرخ بازگشایی سال ۲۰۱۸ در ۰٫۹۷۴۴ بودیم. ازآنجایی‌که در نمودار هفتگی USDCHF، حمایت مهمی تا محدوده ۰٫۹۵۱۵-۰٫۹۴۴۳ دیده نمی‌شود، می‌توان انتظار ادامه حرکات نزولی USDCHF را داشت.
در نمودار روزانه USDCHF، بازار از کف قیمتی روز ۷ سپتامبر در ۰٫۹۶۴۱ عبور کرد و به ناحیه تقاضای روزانه ۰٫۹۶۳۷-۰٫۹۵۷۷ رسید. این ناحیه تقاضای روزانه با اصلاح ۵۰ درصد فیبوناچی در ۰٫۹۶۲۷ انطباق دارد. هدف صعودی بعدی بازار در اوج قیمتی یازده سپتامبر (۰٫۹۷۵۸) قرار گرفته است، که فاصله کمی با مقاومت ۰٫۹۷۸۸ دارد.
در معاملات روز جمعه و در نمودار چهارساعته، شاهد تشدید جریانات تثبیت سود فروشندگان USDCHF از حمایت ۰٫۹۶۴۱ بودیم. این حمایت درست در بالای ناحیه تقاضای روزانه ۰٫۹۶۳۷-۰٫۹۵۷۷ قرار گرفته است. در حال حاضر هدف صعودی بازار در نرخ بازگشایی ماه سپتامبر در ۰٫۹۶۹۴ و نرخ رُند ۰٫۹۷ قرار گرفته است. نکته دیگری که باید به آن توجه شود، ناحیه عرضه‌ای است که در اطراف ۰٫۹۷ دیده می‌شود و با خط آبی‌رنگ ۰٫۹۷۰۴-۰٫۹۶۸۸ نشان داده شده است.

استراتژی پرایس اکشن (price action)

هر چند که نمودار هفتگی به دنبال رسیدن به سطوح پایین‌تری است، اما احتمالاً نمودار چهارساعته USDCHF به ۰٫۹۷ خواهد رسید. دلیل اصلی چنین ادعایی، ناحیه تقاضای نمودار روزانه است. بااین‌حال صعود USDCHF به بالای ۰٫۹۷۵۰ می‌تواند غیرعادی باشد، چون‌که این سطح با مقاومت هفتگی ۰٫۹۷۴۴ و اوج قیمتی یازده سپتامبر در ۰٫۹۷۵۸ انطباق دارد.
در معاملات این هفته فروش USDCHF از ۰٫۹۷ می‌تواند ایده خوبی باشد. بااین‌حال توصیه می‌شود که پیش از ورود به معامله فروش USDCHF منتظر تشکیل سیگنال نزولی پرایس اکشن بمانید.
درصورتی‌که بازار برای بار دوم به حمایت چهارساعته در ۰٫۹۶۴۱ برسد، می‌توان با تشکیل سیگنال خرید پرایس اکشن وارد معامله خرید USDCHF شد.

تحلیل تکنیکال: نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته USDCHF