پنجشنبه 16 مرداد 1399 – 10:06

تحلیل تکنیکال پرایس اکشن

روز سه‌شنبه قیمت اونس طلای جهانی توانست از سد ۲۰۰۰ دلار عبور کند و روز چهارشنبه هم به اوج تاریخی جدیدی در ۲۰۵۵٫۹ دلار رسید. از ۱۴ روز معاملاتی گذشته، ۱۳ روز قیمت اونس طلا در محدوده مثبت بسته شده است. طلا بعد از برخورد به خط روند حمایتی و چهارساعته رسم شده از کف ۱۹۰۷ دلار رالی صعودی خوبی را تجربه کرده است.
از دید نمودار هفتگی XAUUSD، احتمال پولبک طلا به حمایت ۱۹۲۱ دلاری وجود دارد. این حمایت، اوج تاریخی پیشین بازار بود که در سپتامبر ۲۰۱۱ ثبت شده است. در نمودار روزانه هم شاید قیمت اونس طلای جهانی به ناحیه تقاضای زرد رنگ ۱۹۸۱٫۲-۱۹۴۱٫۱ دلار برسد. در نمودار چهارساعته هم خط روند حمایتی رسم شده از کف ۱۹۰۷ دلار موقعیت خود را حفظ کرده است. به احتمال زیاد خریداران دوباره از این خط روند روندی وارد بازار خواهند شد، اما شکست آن می‌تواند قیمت طلا را تا ۲۰۰۰ دلار پایین بکشد.

استراتژی پرایس اکشن (price action)

انتظار می‌رود که قدرت همچنان در درست خریداران باشد. اگر طلا به خط روند حمایتی چهارساعته واکنش مثبتی نشان دهد، می‌توان با تشکیل سیگنال پرایس اکشن خرید وارد بازار شد. اما اگر بازار به زیر این خط روندی عبور کند، می‌توان از قیمت‌های پایین‌تر به دنبال سیگنال خرید بود.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته اونس طلای جهانی

تحلیل تکنیکال و پرایس اکشن: نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته اونس طلای جهانی XAUUSD