دوشنبه 25 شهریور 1398 – 9:30

تحلیل تکنیکال پرایس اکشن

بعد از کندل صعودی قوی هفتگی که دو هفته پیش تشکیل شد، هفته گذشته شاهد رشد ۲۰۰ پیپی GBPUSD بودیم. به طوری که نمودار هفتگی پوند انگلستان به ناحیه مقاومتی ۱٫۲۶۱۵-۱٫۲۳۶۵ رسیده است. هر چند که این محدوده می‌تواند فروشندگان را وارد بازار کند، اما در صورتی که پوند تقویت شود، بهتر است که فروشندگان به نرخ بازگشایی سال ۲۰۱۹ در ۱٫۲۷۳۹ دلار توجه کنند.
روز جمعه نمودار روزانه GBPUSD از مقاومت ۱٫۲۳۷۴ دلار عبور کرد و اصلاح ۶۱٫۸ درصد فیبوناچی در ۱٫۲۴۹۳ دلار را به چالش کشید. درست در بالای این محدوده ناحیه عرضه‌ای در اطراف ۱٫۲۵۶۰ دلار دیده می‌شود که فاصله کمی با خط روند مقاومتی رسم شده از اوج ۱٫۳۳۸۰ دلار و مقاومت کلیدی ۱٫۲۷۶۳ دلار دارد. همچنین میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روز هم در ۱٫۲۷۳۷ دلار قرار گرفته است.
روز جمعه پوند انگلستان با فشارهای خرید مواجه شد و توانست از ۱٫۲۴ دلار عبور کند و به ۱٫۲۵ دلار برسد. نرخ رُند ۱٫۲۵ دلاری توانسته در قالب مقاومت عمل کند. این مقاومت رُند با اصلاح ۶۱٫۸ درصد فیبوناچی روزانه در ۱٫۲۴۹۳ و ناحیه مقاومت هفتگی ۱٫۲۶۱۵-۱٫۲۳۶۵ انطباق خوبی دارد. در بالای ۱٫۲۵ دلار مقاومت کلیدی ۱٫۲۵۷۱ دلار قرار گرفته است.

استراتژی پرایس اکشن (price action)

فروش از ۱٫۲۵ دلار می‌تواند ایده خوبی باشد، به خصوص که انطباق‌های خوبی هم دارد. با این حال توصیه می‌شود که پیش از ورود به معامله فروش منتظر تشکیل سیگنال پرایس اکشن چهارساعته بمانید. در صورتی که سیگنال فروش صادر شود، می‌توان با حد سود قرار دادن ۱٫۲۴ و ۱٫۲۳۷۴ دلار وارد معامله فروش GBPUSD شد.
در مقابل اگر GBPUSD به بالای ۱٫۲۵ دلار عبور کند، بازار می‌تواند حداقل تا مقاومت کلیدی چهارساعته در ۱٫۲۵۷۱ صعود کند. در این صورت می‌توان با بسته شدن نمودار چهارساعته GBPUSD در بالای ۱٫۲۵ دلار و برخورد مجدد به آن در قالب حمایت وارد معامله خرید پوند شد.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته GBPUSD

تحلیل تکنیکال: نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته GBPUSD