چهارشنبه 15 مرداد 1399 – 8:45

تحلیل تکنیکال پرایس اکشن

نمودار چهارساعته جفت ارز EURUSD به زیر ۱٫۱۸ دلار برخورد کرد و این نرخ رُند توانست موقعیت خود را در قالب مقاومت حفظ کند. شکست این مقاومت می‌تواند یورو را به محدوده ۱٫۱۹ دلاری برساند. در مقابل اگر یورو به حرکات نزولی ادامه دهد، تا ۱٫۱۷ دلار و خط روند حمایتی رسم شده از کف ۱٫۱۲۵۴ دلار پایین خواهد آمد.
در نمودار هفتگی هم جفت ارز EURUSD بعد از شش روز رشد متوالی متوقف شده است و اخیراً پولبکی هم به حمایت ۱٫۱۷۳۳ دلار زده است. این حرکت می‌تواند خریداران را وارد بازار کند و یورو را به نرخ بازگشایی سال ۲۰۱۸ در ۱٫۲۰۰۴ دلار برساند. در نمودار روزانه EURUSD مقاومت کلیدی ۱٫۱۸۴۰ دلار هنوز هم موقعیت خود را حفظ کرده است. اگر حرکت نزولی به راه بیفتد، یورو تا ۱٫۱۵۹۴ دلار و در ادامه تا کانال رسم شده از اوج ۱٫۱۱۴۷ دلار پایین خواهد آمد. در مقابل اگر نمودار روزانه EURUSD نشانگر ورود خریداران به بازار باشد، یورو می‌تواند تا مقاومت ۱٫۱۹۴۰ دلاری بالا بیاید.

استراتژی پرایس اکشن (price action)

شکست خط روند مقاومتی رسم شده از ۱٫۲۵۵۵ دلار و همچنین شکست اوج قیمتی ۹ مارس در ۱٫۱۴۹۵ دلار نشانگر شروع روند صعودی هستند. نمودار هفتگی EURUSD هم در قالب حمایت به ۱٫۱۷۳۳ دلار برخورد کرده و به احتمال زیاد از ۱٫۱۸ دلار عبور خواهد کرد و به سمت مقاومت روزانه ۱٫۱۸۴۰ دلار حرکت خواهد کرد. توصیه می‌شود که از بالای ۱٫۱۸ دلار به دنبال سیگنال خرید پرایس اکشن باشید.
یورو تنها زمانی سقوط خواهد کرد که در زیر ۱٫۱۷ دلار و خط روند حمایتی چهارساعته بسته شود.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته EURUSD

تحلیل تکنیکال و پرایس اکشن: نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته EURUSD