جمعه 29 تیر 1397 – 11:17

تحلیل امروز را از نمودار هفتگی USDJPY شروع می کنیم. جفت ارز USDJPY در حال عبور به زیر نرخ بازگشایی سال ۲۰۱۸ (۱۱۲٫۶۵) در قالب پین بار نزولی است. ادامه فشار های فروش از این محدوده می تواند USDJPY را به خط روند حمایتی رسم شده از اوج ۱۲۳٫۵۷ برساند.
با این حال در نمودار روزانه، کندل های قیمتی به ناحیه عرضه ۱۱۳٫۹۱-۱۱۳٫۰۹ واکنش نشان داده اند و USDJPY را به نزدیکی حمایت ۱۱۲٫۱۱ رسانده اند. این نرخ در ماه دسامبر سال ۲۰۱۷ و اوایل ماه ژانویه سال ۲۰۱۸ حرکات صعودی USDJPY را محدود کرده بود. شکست این سطوح می تواند USDJPY را به نزدیکی حمایت ۱۱۱٫۱۶ برساند. از آنجایی که این سطح در سال جاری میلادی نقش مقاومتی داشته، می توان انتظار واکنش بازار را داشت.
روز پنجشنبه، نمودار چهارساعته USDJPY بدون برخورد به ۱۱۳٫۳۰ سقوط کرد. این حرکت نزولی موجب شکسته شدن حمایت میانی چهارساعته ۱۱۲٫۵۰ شده و بازار را به نزدیکی نرخ ۱۱۲ رسانده است.

استراتژی پرایس اکشن (price action)

از آنجایی که نمودار هفتگی در حال واکنش نشان دادن به نرخ بازگشایی سال ۲۰۱۸ است و نمودار روزانه هم با حمایت درگیر است، نمی توان به معامله USDJPY فکر کرد. با این حال از دید کوتاه مدت، نمودار چهارساعته با مقاومتی در زیر ۱۱۲٫۵۰ مواجه شده که با جریانات هفتگی همخوانی دارد. اما چنین معامله ای در تضاد با جریانات نمودار روزانه خواهد بود. بر همین اساس بهتر است که امروز از معامله USDJPY خودداری کرد.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته USDJPY