سه شنبه 23 اردیبهشت 1399 – 9:02

تحلیل تکنیکال پرایس اکشن

روز دوشنبه جفت ارز GBPUSD از نرخ رُند ۱٫۲۴ دلار و نرخ بازگشایی ماه آوریل در ۱٫۲۳۹۵ دلار عبور کرد و به نزدیکی ۱٫۲۳ دلار رسید. حمایت کلیدی چهارساعته ۱٫۲۲۰۵ دلار می‌تواند هدف بعدی بازار باشد. با این حال انتظار می‌رود که خریداران از کف قیمتی روز پنجشنبه در ۱٫۲۲۶۶ و کف قیمتی ۲۱ آوریل در ۱٫۲۲۴۷ دلار وارد بازار شوند.
در نمودار هفتگی GBPUSD هم حمایت بازار در ۱٫۲۲ دلار قرار گرفته است. این نرخ رُند از ابتدای ماه آوریل از پوند حمایت کرده است. جفت ارز GBPUSD می‌تواند تا نرخ بازگشایی سال ۲۰۱۹ در ۱٫۲۷۳۹ دلار بالا بیاید. این سطح کلیدی با اصلاح ۶۱٫۸ درصد فیبوناچی در ۱٫۲۷۱۸ دلار انطباق دارد. شکست این سطح کلیدی می‌تواند جفت ارز GBPUSD را تا خط روند مقاومتی رسم شده از ۱٫۵۹۳۰ دلار بالا بکشد. علاوه بر این در ماه مارس شاهد بازگشت صعودی پوند از کف قیمتی و تاریخی ۱٫۱۴۰۹ دلار بودیم. در واقع شاید بازگشت صعودی ماه مارس بخشی از اصلاح روند نزولی باشد که از ماه آوریل سال ۲۰۱۸ شروع شده است.
نمودار روزانه GBPUSD دوباره در بین ۱٫۲۲۷۹ و ۱٫۲۶۲۷ دلار در حال نوسان است. باند بالایی این محدوده خنثی از سوی میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روز در ۱٫۲۶۴۷ دلار تقویت می‌شود. در بیرون از این محدوده هم مقاومت ۱٫۲۷۶۹ و حمایت ۱٫۲۰۱۴ دلاری دیده می‌شود.

استراتژی پرایس اکشن (price action)

با توجه به اینکه بازار به کف فاز خنثی روزانه نزدیک شده، می‌توان انتظار بازگشت صعودی پوند در معاملات امروز را داشت. با این حال توصیه می‌شود که پیش از ورود به معامله خرید GBPUSD منتظر تشکیل سیگنال خرید پرایس اکشن بمانید.
در مقابل اگر جفت ارز GBPUSD به زیر ۱٫۲۳ دلار عبور کند، پوند می‌تواند تا ۱٫۲۲ دلار پایین بیاید. ۱٫۲۲ دلار با حمایت کلیدی چهارساعته در ۱٫۲۲۰۵ دلار انطباق دارد و همچنین حمایت هفتگی هم محسوب می‌شود. به همین دلیل ۱٫۲۲ دلار هم حد سود مناسبی برای فروشندگانی است که از ۱٫۲۳ دلار وارد بازار می‌شوند و هم بهترین محل برای ورود به معامله خرید GBPUSD است. حتماً پیش از ورود به معامله منتظر سیگنال پرایس اکشن بمانید تا با حد ضرر منطقی وارد بازار شوید.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته GBPUSD

تحلیل تکنیکال و پرایس اکشن: نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته GBPUSD