دوشنبه 1 آذر 1400 – 9:15

تقویم اقتصادی بازار فارکس ایران بورس آنلاین

اخبار فارکس و تقویم اقتصادی روز

شاخص‌های سهام آسیایی وضعیت باثباتی دارند و شاخص‌های آتی سهام آمریکا هم رشد کرده‌اند. محدودیت‌های کرونایی اروپا باعث نگرانی بازار شده است. این در حالی است که با تشدید محدودیت‌های کرونایی، اکثر بانک‌های مرکزی دنیا در حال کنار گذاشتن سیاست‌های پولی حمایتی هستند. منحنی بازدهی اوراق خزانه‌داری آمریکا هم تقریباً به صاف‌ترین وضعیت از زمان شروع بحران کرونا رسیده است.
امروز شاخص سهام ژاپن سقوط کرده، اما بازار سهام کره جنوبی بالا آمده است. در بازار اوراق قرضه، فاصله بین نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری ۵ و ۳۰ ساله به پایین‌ترین مقدار از ماه مارس سال ۲۰۲۰ رسیده است. از روز جمعه جریانات ریسک گریزی در بازار اوراق قرضه به راه افتاده است. نوسانات اخیر بازار اوراق قرضه که باعث صاف شدن منحنی بازدهی آمریکا شده، نشان می‌دهد که فدرال رزرو شاید سریع‌تر از گذشته حجم خرید اوراق قرضه را کاهش دهد.
در بازار فارکس، یورو بدترین عملکرد را در بین ارزهای اصلی داشته است. ین ژاپن هم تضعیف شده است. در بازار نفت خام، بعد از سقوط اخیر قیمت‌ها شاهد به تعادل رسیدن بازار هستیم. هنوز معلوم نیست که آیا دولت‌ها از ذخایر استراتژیک نفت خام استفاده خواهند کرد یا خیر؟ در بازار رمزارز ها، بازار وضعیت خوبی ندارد و قیمت بیت کوین در محدوده ۵۷ هزار دلار نوسان می‌کند.
در کل شاخص‌های سهام جهانی در نزدیکی اوج‌های تاریخی قرار دارند. این در حالی است که سرمایه‌گذاران نگران آمار بالای کرونا، رشد سریع تورم و خروج بانک‌های مرکزی از سیاست‌های انبساطی و حمایتی هستند. همچنین هنوز رئیس بعدی فدرال رزرو آمریکا انتخاب نشده است. در این میان سه تن از مقامات فدرال رزرو آمریکا به کاهش سریع حجم خرید اوراق قرضه فکر می‌کنند.