جمعه 28 تیر 1398 – 9:52

تحلیل تکنیکال پرایس اکشن

دیشب دلار آمریکا در واکنش به سخنان رئیس فدرال رزرو نیویورک سقوط کرد و در نتیجه EURUSD به سمت ناحیه عرضه چهارساعته ۱٫۱۲۸۸-۱٫۱۲۷۳ دلار حرکت کرد. از دید تکنیکال، نمودار چهارساعته یورو از اوایل ماه ژوئیه بین ناحیه عرضه چهارساعته اشاره شده و نرخ رُند ۱٫۱۲ دلار در نوسان بوده است. نرخ رُند ۱٫۱۲ دلار با برآورد ۱۶۱٫۸ درصد فیبوناچی در ۱٫۱۲۰۲ دلار، حمایت کلیدی ۱٫۱۲۰۷ و نرخ بازگشایی ماه مه در ۱٫۱۲۱۱ دلار انطباق دارد. همچنین نرخ رُند ۱٫۱۳ دلار هم اندکی بالاتر از ناحیه عرضه چهارساعته قرار گرفته است.
نمودار هفتگی EURUSD در داخل ناحیه تقاضای هفتگی ۱٫۱۲۹۵-۱٫۱۱۱۹ قرار گرفته است. با این حال این ناحیه تقاضای هفتگی هنوز نتوانسته حرکت صعودی قابل توجهی به راه بیندازد و یورو را به نرخ بازگشایی سال ۲۰۱۹ در ۱٫۱۴۴۵ دلار برساند. از دید نمودار روزانه، می‌توان انتظار ادامه حرکات صعودی EURUSD تا میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روز در ۱٫۱۳۱۸ دلار را داشت. در بالای این مقاومت هم مقاومت کلیدی ۱٫۱۴۱۹ دلار قرار گرفته است.

استراتژی پرایس اکشن (price action)

از آنجایی که EURUSD بین ۱٫۱۲ و ۱٫۱۲۸۸-۱٫۱۲۷۳ در حال نوسان است، معامله گران کوتاه‌مدت می‌توانند از سقف یا کف این محدوده وارد معامله فروش یا خرید EURUSD شوند. در صورتی که سقف فاز خنثی شکسته شود، محدوده بین میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روز در ۱٫۱۳۱۸ و نرخ رُند ۱٫۱۳ دلار می‌تواند محل خوبی برای ورود به معامله فروش EURUSD باشد.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته EURUSD

تحلیل تکنیکال: نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته EURUSD