جمعه 31 فروردین 1397 – 9:56

تحلیل امروز را از نمودار هفتگی شروع می‌کنیم. طلا همچنان در داخل الگوی پرچم صعودی هفتگی معامله می‌شود. بااین‌حال طلا از سقف این الگو پایین آمده که می‌تواند درنهایت به سقوط قیمت طلا به حمایت کانال صعودی رسم شده از کف ۱۱۲۲٫۸ دلاری منجر شود. در نمودار روزانه، طلا بیش از یک ماه است که در داخل کانال صعودی معامله می‌شود. به همین دلیل طلا در نمودار روزانه می‌تواند در هر جهتی حرکت کند.
در نمودار چهارساعته، طلا در معاملات اخیر از برآورد ۱۲۷٫۲ درصد فیبوناچی چهارساعته در ۱۳۵۵٫۷ دلار پایین آمده و نرخ بازگشایی ماه فوریه در ۱۳۴۵٫۱ دلار و همچنین انتهای پایینی الگوی نموداری صعودی چهارساعته را تحت‌فشار قرار داده است. شکست این الگوی نموداری می‌تواند بازار را به ناحیه تقاضای چهارساعته در ۱۳۳۴٫۴-۱۳۳۰٫۹ و نرخ بازگشایی ماه آوریل در ۱۳۲۵٫۸ دلار برساند.
استراتژی: معامله گران کوتاه‌مدت می‌توانند با شکست الگوی نمودار چهارساعته وارد بازار شوند و انتظار رسیدن بازار به ناحیه تقاضای چهارساعته در ۱۳۳۴٫۴-۱۳۳۰٫۹ دلار را داشته باشند. این حرکت از سوی نمودار هفتگی هم حمایت می‌شود و مسیر نزولی نمودار روزانه هم تا حمایت کانال روزانه رسم شده از ۱۲۳۶٫۶ دلار هموار است.
.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته طلا