جمعه 4 اسفند 1396 – 9:57

همان‌طور که از نمودار DOW 30 دیده می‌شود، این شاخص سهام آمریکا همچنان زیر ناحیه مقاومت چهارساعته ۲۵۳۹۴-۲۵۲۵۶ معامله می‌شود. این ناحیه مقاومت چهارساعته شامل اصلاح ۶۱٫۸ درصد فیبوناچی در ۲۵۳۸۱ می‌شود و در داخل ناحیه مقاومت روزانه ۲۵۴۰۴-۲۵۲۵۶ نیز قرار گرفته است. معامله گران بازار سهام آمریکا نگران هستند که رشد تورم و نرخ بهره منجر به افزایش هزینه استقراض در آمریکا خواهد شد و مزایای کاهش مالیات‌ها از بین خواهد رفت.
در نمودار هفتگی، شاخص نشانه‌هایی از ورود خریداران از نرخ بازگشایی سال ۲۰۱۸ در ۲۴۸۰۹ دارد. ادامه فشارهای خرید از این محدوده می‌تواند شاخص را به ناحیه عرضه هفتگی در ۲۶۶۱۶-۲۵۹۷۴ برساند. در زیر این سطح، هدف بعدی بازار احتمالاً حمایت کانال روزانه رسم شده از کف ۱۷۸۸۳ خواهد بود.
استراتژی: باوجوداینکه نرخ بازگشایی سال ۲۰۱۸ فعال‌شده، اما ورود به معامله خرید از این سطح کمی دشوار است. در واقع معامله خرید در وضعیتی که نمودارهای چهارساعته و روزانه با مقاومت‌های قوی مواجه هستند، ایده درستی نیست. معامله فروش هم در تضاد با وضعیت نمودار هفتگی خواهد بود. به همین خاطر بهتر است که فعلاً از معامله این شاخص خودداری کرد.

.
حمایت‌ها: ۲۴۵۴۰-۲۴۴۲۱، ۲۳۴۹۴-۲۳۲۴۲، ۲۴۸۰۹
مقاومت‌ها: ۲۵۳۹۴-۲۵۲۵۶، ۲۵۳۸۱، ۲۶۶۱۶-۲۵۹۷۴، ۲۵۴۰۴-۲۵۲۵۶

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته شاخص داوجونز