جمعه 8 مرداد 1395 – 9:48

در گزارش دیروز پرایس اکشن یورو، اشاره شده بود که به محدوده ۱٫۱۱ توجه شود، که محدوده مقاومتی قابل توجهی است. این محدوده شامل مقاومت فیبوناچی ۶۱٫۸ درصدی چهارساعته در ۱٫۱۰۹۵، باند بالایی کانال نزولی رسم شده از اوج قیمتی ۱٫۱۱۸۶ دلار بود و همچنین با بخش زیرین ناحیه مقاومتی روزانه در ۱٫۱۲۲۴-۱٫۱۱۰۴ همخوانی داشت. همانطور که از نمودار چهارساعته مشاهده می شود، EUR/USD در اوایل معاملات دیروز اروپا به این محدوده حمله کرد، که با شروع بازار لندن، نرخ برابری هم از این محدوده فاصله گرفت، اما تا شروع بازار آمریکا حرکت قابل توجهی را ثبت نکرد، در پی معاملات آمریکا، جفت ارز به ناحیه تقاضای چهارساعته در ۱٫۱۰۸۴-۱٫۱۰۶۸ رسید.
با توجه به بازگشت جفت ارز از بخش پایینی ناحیه مقاومتی روزانه اشاره شده و نمودار هفتگی که حکایت از حرکت نزولی احتمالی تا حمایت هفتگی در ۱٫۰۸۱۹ دارد، معامله فروش همچنان به نظر منطقی می رسد. با این حال، فروش بعد از ناحیه تقاضای چهارساعته فعلی ریسکی است. نه تنها حمایت میانی چهارساعته ۱٫۱۰۵۰ دلاری در این محدوده قرار گرفته، بلکه چند پیپ پایین تر، ناحیه تقاضای چهارساعته ۱٫۱۰۴۰-۱٫۱۰۲۸ هم قرار گرفته است.
استراتژی: از آنجایی که بعد از ناحیه تقاضای چهارساعته فعلی، فضا برای اُفت یورو کم است، توصیه می شود که از معامله فروش در بازار امروز خودداری شود. هر چند تایم فریم های بلند مدت حکایت از حکرت نزولی دارند، اما نمودار چهارساعته با این نمودار ها همخوانی ندارد. زمانیکه در نمودار های هفتگی، روزانه و چهارساعته تناقضی دیده می شود، بهتر است که از معامله کردن خودداری شود.

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته یورو و دلار آمریکا - 29 ژوئیه

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته یورو و دلار آمریکا – ۲۹ ژوئیه