جمعه 31 فروردین 1397 – 10:11

دیروز پوند در واکنش به گزارش‌های ناامید کننده خرده‌فروشی به کف قیمتی ۱٫۴۱۶۱ دلار سقوط کرد. بااین‌حال این حرکت نزولی موقتی بود و جفت ارز توانست دوباره به بالای ۱٫۴۲ بازگردد. بااین‌حال نظرات رئیس بانک مرکزی انگلستان موجب سقوط GBPUSD شد. دیدگاه‌های رئیس بانک مرکزی انگلستان از احتمال به تعویق افتادن مرحله بعدی افزایش نرخ بهره حکایت داشتند. جفت ارز در واکنش به این دیدگاه‌های رئیس بانک مرکزی از چندین حمایت چهارساعته عبور کرد و روز را در زیر ۱٫۴۱ دلار به پایان رساند.
با توجه به سه کندل نزولی کامل روزانه، جفت ارز به نزدیکی حمایت کلیدی ۱٫۴۰۱۲ رسیده است، که با خط روند حمایت روزانه رسم شده از کف ۱٫۳۰۶۱ انطباق خوبی دارد. همچنین نمودار هفتگی هم اخیراً به زیرخط روند مقاومت هفتگی بلندمدت رسم شده از ۱٫۵۹۳۰ نفوذ کرده است.
استراتژی: در معاملات امروز احتمال برخورد مجدد جفت ارز به نرخ ۱٫۴۱ وجود دارد. برای اینکه از شکست جعلی احتمالی ۱٫۴۱ در امان ماند، توصیه می‌شود که پیش از ورود به معامله فروش منتظر تشکیل کندل چهارساعته نزولی نسبتاً کامل در ۱٫۴۱ بمانید. در این صورت حد سود اول معامله فروش، نرخ بازگشایی ماه آوریل در ۱٫۴۰۳۳ و بعدازآن حمایت کلیدی روزانه ۱٫۴۰۱۲ خواهد بود.

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته پوند و انگلستان