جمعه 8 مرداد 1395 – 10:27

با ورود فروشندگان هفتگی از ناحیه مقاومتی هفتگی ۱۰۷٫۵۴-۱۰۵٫۱۹، جفت ارز USD/JPY به محدوده نزدیکی از حمایت هفتگی ۱۰۳٫۲۲ رسید. به همین صورت، حرکات روزانه هم اخیرا به ناحیه حمایتی کوچکی از ۱۰۳٫۸۹-۱۰۳٫۵۰ رسیده که فعلا توانسته موقعیت خود را حفظ نماید.
از دید تکنیکال، انتظار می رود که خریداران از این جفت ارز حمایت کنند، که دلیل آن، ساختار نمودار های بلند مدت است، که این حرکت می تواند جفت ارز را به بالای محدوده ۱۰۵ برساند. با این حال، با توجه به اینکه بیانیه پولی بانک مرکزی ژاپن امروز منتشر خواهد شد، که این بیانیه توان تغییر کلی چشم انداز USD/JPY را دارد.
استراتژی: از دید تکنیکال، توصیه می شود که فعلا از معامله در بازار خودداری کنید، که دلیل آن احتمالا تشدید نوسانات بازار است. با این حال، زمانیکه گرد و خاک ها فروکش کرد، به نرخ ۱۰۵ دقت کنید. بسته شدن جفت ارز در بالای این نرخ و برخورد مجدد به آن در قالب حمایت، همراه با سیگنال یابی در تایم فریم های پایین تر می تواند اجازه ورود به بازار را به معامله گران بدهد. انتظار می رود که در صورت وقوع چنین حرکتی، جفت ارز تا ناحیه مقاومتی چهارساعته در ۱۰۶٫۲۵-۱۰۶٫۰۰ برسد.
معامله خرید: ۱۰۵ – حد ضرر با توجه به محل سیگنال تعیین شود.

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته دلار آمریکا و ین ژاپن - 29 ژوئیه

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته دلار آمریکا و ین ژاپن – ۲۹ ژوئیه