دوشنبه 15 شهریور 1395 – 9:57

نمودار هفتگی: با اینکه دامنه نوسانی هفته گذشته ۱۲۵ پیپ بود و AUD/USD به زیر حمایت شکسته شده اخیر در ۰٫۷۶۰۴ برخورد کرد، اما در نهایت جفت ارز بدون تغییر محسوسی نسبت به هفته قبل، معاملات را به پایان رساند. با توجه به کندل دوجی فعلی که نشانگر شک و تردید بازار است، انتظار می رود که حرکت نزولی تا ناحیه حمایت ۰٫۷۴۳۸-۰٫۷۳۱۵ به راه بیافتد.
نمودار روزانه: دنباله کندلی نزولی روز جمعه از مقاومت هفتگی اشاره شده ایجاد شده بود، که با خط صعودی رسم شده از کف قیمتی ۰٫۷۱۴۸ انطباق دارد. با توجه به این موضوع، جفت ارز احتمالا به سمت پایین برگردد و ناحیه حمایتی ۰٫۷۵۱۷-۰٫۷۴۵۱ (که درست چند پیپ بالاتر از ناحیه حمایت هفتگی فعلی است) را لمس کند.
نمودار چهارساعته: به دنبال گزارش ضعیف اشتغال آمریکا، جفت ارز در روز جمعه صعود کرد. این رالی موقتی بود. نرخ برابری با رسیدن به مقاومتی در محدوده ۰٫۷۶ (که با کانال مقاومتی رسم شده از اوج ۰٫۷۷۵۹ مطابقت دارد) به سمت پایین برگشت و هفته را پیش از حمایت میانی ۰٫۷۵۵۰ به پایان رساند.
روند این هفته AUD/USD: با توجه به ساختار نمودار های بلند مدت، احتمال حرکت نزولی در این هفته وجود دارد. همین که نرخ برابری به ناحیه حمایتی روزانه اشاره شده برسد، احتمالا شاهد نوسان جفت ارز در این محدوده باشیم و شاید حتی اصلاح کوتاهی هم در این محدوده مشاهده شود.
روند امروز AUD/USD: امروز احتمالا جفت ارز به محدوده ۰٫۷۵۵۰ برسد. در صورتی که جفت ارز در زیر این محدوده بسته شود، احتمالا شاهد ادامه حرکت نزولی به محدوده ۰٫۷۵ خواهیم بود.
استراتژی: منتظر بسته شدن نرخ برابری در زیر ۰٫۷۵۵۰ بمانید. با برخورد مجدد بازار به زیر این نرخ در قالب مقاومت و سیگنال یابی در تایم فریم های پایین تر، با حد سود ۰٫۷۵ وارد بازار شوید. با این حال، حرکت نزولی می تواند پیش از رسیدن به ۰٫۷۵ متوقف شود، چونکه انتهای بالای ناحیه حمایت روزانه در ۰٫۷۵۱۷ قرار گرفته است.
معامله فروش: ۰٫۷۵۵۰ (حد ضرر با توجه به محل سیگنال تعیین شود)

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته دلار استرالیا و دلار آمریکا - 5 سپتامبر

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته دلار استرالیا و دلار آمریکا – ۵ سپتامبر