دوشنبه 29 آذر 1395 – 8:21

نمودار هفتگی: هفته گذشته به دنبال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا، یورو در برابر دلار آمریکا سقوط کرد. این سقوط قیمتی یورو، منجر به رسیدن جفت ارز به ناحیه حمایتی ۱٫۰۵۰۲-۱٫۰۳۳۳ شد. سابقه این ناحیه حمایتی به سال ۱۹۹۷ بر می‌گردد. با وجود اینکه در انتهای هفته گذشته شاهد اصلاح اندکی در بازار بودیم، معامله گران بایستی همچنان برای ادامه حرکات نزولی آماده باشند. وضعیت دلار آمریکا هم از دید بنیادی و هم تکینکال صعودی است. در صورتی که جفت ارز از ناحیه فعلی عبور کند، هدف بعدی بازار، حمایت ۱٫۰۱۳۸ دلاری خواهد بود.
نمودار روزانه: در آخرین ساعات معاملاتی روز پنجشنبه، جفت ارز توانست پیش از حمایت ۱٫۰۳۶۰ دلاری به سمت بالا برگردد. با توجه به اینکه این نرخ در ناحیه حمایتی هفتگی قرار گرفته، جفت ارز می‌تواند رالی صعودی را از این محدوده تا ۱٫۰۵۲۰ به راه بیندازد. در مقابل، شکست قطعی حمایت روزانه فعلی، می‌تواند فشارهای فروش را تا ناحیه تقاضای روزانه در ۱٫۰۲۷۳-۱٫۰۲۰۵ برساند، که درست در زیر ناحیه حمایتی هفتگی قرار گرفته است.
نمودار چهارساعته: حرکات قیمتی چهارساعته روز جمعه نشان می‌دهد که به دنبال نفوذ جفت ارز به محدوده ۱٫۰۴ دلاری، نرخ برابری توانست خود را تا اوج ۱٫۰۴۷۳ بالا بکشد، که به مستطیل سبزرنگ رسم شده نزدیک است. اولین محدوده سبزرنگ در ۱٫۰۵۱۸-۱٫۰۵ قرار گرفته، که شامل فیبوناچی ۵۰ درصدی و نرخ رُند بازار است و همچنین مقاومتی است که با خط فیبوناچی انطباق عالی دارد. علاوه بر این، مقاومت روزانه در ۱٫۰۵۲۰ هم دو پیپ بالاتر از این ناحیه قرار گرفته است. محدوده دومی که می‌تواند برای معامله جالب باشد، در مقاومت میانی ۱٫۰۵۵۰ قرار گرفته است. این مقاومت با فیبوناچی ۶۱٫۸ درصدی ۱٫۰۵۵۴ دلاری و خط روندی مقاومتی رسم شده از ۱٫۰۵۰۴ انطباق دارد.
روند این هفته EUR/USD: هرچند که در حال حاضر دلار آمریکا وضعیت نسبتاً قوی دارد، اما انتظار می‌رود که یورو در این هفته به سمت بالا برگردد. دلیل این ادعا را می‌توان در وضعیت نمودارهای بلندمدت جفت ارز به‌خوبی مشاهده کرد. با وجود اینکه در حال حاضر، نرخ برابری از سوی خریداران هفتگی حمایت می‌شود، اما پیش‌بینی می‌شود که جفت ارز در عبور از مقاومت روزانه ۱٫۰۵۲۰ با مشکل مواجه شود.
روند امروز EUR/USD: با توجه به حمایتی که در روز جمعه و در محدوده ۱٫۰۴ دلاری تشکیل‌شده، می‌توان انتظار ادامه حرکات صعودی تا ۱٫۰۵ دلار را داشت.
استراتژی: معامله فروش از دو محدوده سبزرنگ مشخص‌شده می‌تواند گزینه خوبی باشد. بااین‌حال، بایستی بااحتیاط عمل کرد. توصیه می‌شود که پیش از ورود به معامله، در نمودارهای زیر چهارساعته به دنبال سیگنال فروش باشید.
معامله فروش: ۱٫۰۵۱۸-۱٫۰۵ و محدوده ۱٫۰۵۵۰، حد ضرر با توجه به محل سیگنال تعیین شود.

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته یورو و دلار آمریکا – ۱۹ دسامبر