دوشنبه 29 آذر 1395 – 8:41

نمودار هفتگی: دو هفته پیش، به دنبال فروش گسترده پوند درست پیش از مقاومت ۱٫۲۷۸۹ دلاری، جفت ارز از سوی افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا هم تحت‌فشار قرارگرفته و در هفته گذشته به حرکات نزولی ادامه داد. از ماه ژوئیه سال ۲۰۱۴، GBP/USD وارد روند نزولی شده است. با فرض اینکه مقاومت فعلی مانع از صعود جفت ارز شود، می‌توان انتظار رسیدن جفت ارز به کف‌های قیمتی جدیدی در زیر ۱٫۱۹۰۵ دلار را داشت.
نمودار روزانه: همان‌طور که مشاهده می‌شود، روز پنجشنبه ناحیه تقاضای ۱٫۲۴۶۵-۱٫۲۳۸۵ توانست حرکات نزولی بازار را متوقف کند، که در روز بعد شاهد برگشت مثبت جفت ارز بودیم. حرکت مثبت روز جمعه توانست تقریباً ۵۰ درصد افت‌های روز پنجشنبه را جبران کند. برگشت مثبت روز جمعه می‌تواند امروز هم ادامه یابد و جفت ارز را به مقاومت ۱٫۲۵۵۷ دلاری برساند. شکست این مقاومت، نرخ برابری را به ناحیه عرضه ۱٫۲۷۲۷-۱٫۲۶۵۷ خواهد رساند. در صورتی که خریداران نتوانند حرکت مثبت روز جمعه را حفظ کنند، سقوط نرخ برابری به زیر ناحیه تقاضا و به محدوده حمایت کلیدی ۱٫۲۳۵۱ محتمل خواهد بود.
نمودار چهارساعته: در اوایل معاملات روز جمعه، کندل های چهارساعته به سمت بالا برگشتند و هفته را پیش از مقاومت رُند ۱٫۲۵ به پایان رساندند. هر چند که این مقاومت توانست مانع از صعود جفت ارز شود، اما محدوده بین مقاومت میانی ۱٫۲۵۵۰ و نرخ بازگشایی ماه دسامبر در ۱٫۲۵۱۴ (مستطیل سبز رنگ)، محدوده جالب‌تری است. که این محدوده شامل دو خط روندی-مقاومتی رسم شده از سطوح ۱٫۲۱۱۳ و ۱٫۲۵۵۹ هم می‌شود.
روند این هفته GBP/USD: از ناحیه تقاضای روزانه شاهد ورود خریداران به بازار هستیم و درعین‌حال هم نمودار هفتگی از فشارهای فروش حکایت دارد. به همین دلیل، روند این هفته جفت ارز را بایستی خنثی در نظر گرفت.
روند امروز GBP/USD: در حالی که فروشندگان مقاومت جزئی را در محدوده ۱٫۲۵ دلاری تشکیل داده‌اند، اما پیش‌بینی می‌شود که امروز جفت ارز بتواند از این محدوده عبور کند و به محدوده فروش چهارساعته اشاره‌شده برسد.
استراتژی: فروش از ناحیه چهارساعته اشاره‌شده می‌تواند گزینه خوبی برای معامله امروز باشد. با توجه به جریانات هفتگی بازار، می‌توان شاهد جهش قیمتی نزولی از این محدوده بود. با این حال، بایستی ریسک ورود خریداران روزانه به بازار را هم در نظر گرفت. مقاومت روزانه درست هفت پیپ بالاتر از محدوده فروش چهارساعته قرارگرفته است. به همین خاطر، تنها زمانی می‌توان وارد معامله فروش شد، که کندل چهارساعته نزولی خوبی در این محدوده شکل گیرد.
معامله فروش: ۱٫۲۵۵۰-۱٫۲۵۱۴، حد ضرر در بالای کندل نزولی چهارساعته قرار گیرد.

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته پوند و دلار آمریکا – ۱۹ دسامبر