دوشنبه 17 خرداد 1395 – 10:38

نمودار هفتگی: با توجه به معاملات هفته گذشته، USD/CAD درست در بالای حمایت ۱٫۲۸۳۳ در حال معامله است. در صورتی که خریداران از این محدوده حمایت کنند، انتظار می رود که جفت ارز بتواند سرانجام به مقاومت ۱٫۳۳۸۱ برسد.
نمودار روزانه: در معاملات هفته گذشته، جفت ارز در زیر حمایت ۱٫۲۹۷۰ بسته شده و آن را به مقاومت تبدیل کرده است. در صورتی که فروشندگان این مقاومت را حفظ کنند، تا ناحیه تقاضای ۱٫۲۷۵۳-۱٫۲۶۵۳ تقاضای فعالی دیده نمی شود. ناحیه تقاضایی که با دایره سبز رنگ در ۱٫۲۹۰۹-۱٫۲۸۳۶ مشخص شده، به احتمال زیاد در هنگام شکل گرفتن کف قیمتی ۱٫۲۹۱۰ (پیکان قرمز) از بازار حذف شده است.
نمودار چهارساعته: به خاطر فروش جفت ارز در معاملات روز جمعه که ناشی از گزارش ضعیف NFP آمریکا بود، نرخ برابری از سد ۱٫۳۰ عبور کرد و به کف قیمتی ۱٫۲۹۱۵، در انتهای روز رسید. در حال حاضر، انتظار می رود که معامله گران به دنبال رساندن نرخ برابری به ۱٫۳۰ باشند، بخصوص که این نرخ با مقاومت ۳۸٫۲ درصدی فیبوناچی در ۱٫۳۰۰۱ و خط صعودی (تبدیل شده به مقاومت) مطابقت دارد.
استراتژی: بر اساس نمودار روزانه، فضا برای اُفت بیشتر نرخ برابری وجود دارد و نرخ ۱٫۳۰ هم با سایر ساختار های تکنیکال بازار به خوبی مطابقت دارد، به همین دلیل این محدوده را در تایم فریم های پایین تر برای یافتن سیگنال فروش زیر نظر بگیرید. فعلا نمی توان در مورد حد سود معامله نظر داد، ولی معمولا اولین ناحیه تقاضای چهارساعته می تواند محل خوبی برای بستن معامله فروش باشد.
معامله فروش: ۱٫۳۰ – حد ضرر با توجه به محل سیگنال تعیین شود.

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته دلار آمریکا و دلار کانادا - 6 ژوئن

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته دلار آمریکا و دلار کانادا – ۶ ژوئن