دوشنبه 10 خرداد 1395 – 10:31

نمودار هفتگی: بر پایه معاملات هفته گذشته، USD/CAD در بالای حمایت ۱٫۲۸۳۳ در حال معامله است. در صورتی که خریداران بتوانند جفت ارز را در بالای این محدوده نگه دارند، انتظار می رود که جفت ارز نهایتا به مقاومت ۱٫۳۳۸۱ برسد.
نمودار روزانه: از طرفی دیگر، حرکات قیمتی روزانه از سوی حمایت ۱٫۲۹۷۰ و ناحیه تقاضای قوی ۱٫۳۲۱۸-۱٫۳۰۸۶ محدود شده اند. شکست صعودی بازار به بالای این ناحیه عرضه می تواند جفت ارز را تا ناحیه عرضه بعدی در ۱٫۳۴۰۵-۱٫۳۲۵۹ برساند که حرکت باثبات صعودی به زیر حمایت فعلی می تواند بازار را به تقاضای ۱٫۲۷۵۳-۱٫۲۶۵۳ برساند.
نمودار چهارساعته: به دنبال صعود روز جمعه جفت ارز از ۱٫۳۰، معاملات آغازین هفته با موجی از خریداران مواجه شده که نرخ برابری را تا ناحیه عرضه ۱٫۳۰۹۹-۱٫۳۰۷۶ بالا کشیده اند. حال با توجه به اینکه این ناحیه عرضه در زیر ناحیه عرضه روزانه اشاره شده در بالا (۱٫۳۲۱۸-۱٫۳۰۸۶) قرار گرفته، با این فرض که هر لحظه احتمال ورود خریداران هفتگی به بازار وجود دارد، آیا فروش از این محدوده منطقی است؟
استراتژی: در تایم فریم های پایین تر و در محدوده عرضه چهارساعته فعلی به دنبال سیگنال فروش با حد سود ۱٫۳۰ باشید. سیگنال یابی کمک می کند تا در صورتی که خریداران هفتگی وارد بازار شوند و نرخ را به ۱٫۳۳۸۱ برسانند، بتوان از ضرر دوری کرد.
معامله فروش: ۱٫۳۰۹۹-۱٫۳۰۷۶ – حد ضرر با توجه به محل سیگنال تعیین شود.

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته دلار کانادا و دلار آمریکا - 30 مه

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته دلار کانادا و دلار آمریکا – ۳۰ مه