دوشنبه 29 آذر 1395 – 9:55

نمودار هفتگی: هفته گذشته شاهد صعود جفت ارز USD/CHF بودیم. پس از نشست روز چهارشنبه فدرال رزرو آمریکا، خریداران دلار آمریکا وارد بازار شدند و نرخ برابری را تا اوج جدید ۱٫۰۳۴۳ بالا کشیدند، که تقریباً اندکی بالاتر از اوج قیمتی ۲۳ نوامبر سال ۲۰۱۵ در ۱٫۳۲۸ قرار دارد. هرچند که جفت ارز در انتهای هفته گذشته اصلاح شد، اما به نظر می‌رسد که جفت ارز به دنبال رسیدن به ناحیه عرضه ۱٫۰۶۲۶-۱٫۰۳۷۶ است، ناحیه‌ای که در سال ۲۰۱۰ تشکیل شده است.
نمودار روزانه: اصلاحی که در نمودار هفتگی مشاهده می‌شود، احتمالاً به دلیل مقاومت روزانه در ۱٫۰۲۹۵ بوده است. به همین دلیل برای اینکه نمودار هفتگی بتواند به ناحیه عرضه اشاره‌شده صعود کند، ابتدا بایستی مقاومت روزانه را از میان بردارد. از سوی دیگر، حرکت نزولی یک‌طرفه از این مقاومت روزانه می‌تواند نرخ برابری را تا حمایت ۱٫۰۱۹۸ پایین بکشد.
نمودار چهارساعته: حرکات اخیر قیمتی نشان می‌دهند که نرخ ۱٫۰۳ در معاملات روز جمعه موقعیت خود را به خوبی حفظ کرده و توانسته جفت ارز را به حمایت میانی چهارساعته در ۱٫۰۲۵۰ برساند. واکنش بازار به ۱٫۰۲۵۰ خیلی مثبت نبوده است، به همین دلیل، معامله گران بایستی برای ادامه حرکات نزولی به محدوده ۱٫۰۲ آماده شوند (البته اگر مقاومت روزانه در ۱٫۰۲۹۵ موقعیت خود را حفظ کند).
روند این هفته USD/CHF: هرچند که هفته گذشته جفت ارز از اوج قیمتی مهمی عبور کرده، اما اصلاح قیمتی بازار از مقاومت روزانه، احتمالاً جفت ارز را به حمایت روزانه در ۱٫۰۱۹۸ خواهد رساند. به همین دلیل، انتظار می‌رود که شاهد بازگشت نزولی بازار باشیم. اما در کل، روند این هفته جفت ارز تا ناحیه عرضه هفتگی اشاره‌شده صعودی است.
روند امروز USD/CHF: واکنش بازار به حمایت میانی چهارساعته در ۱٫۰۲۵۰، حکایت از ادامه حرکات نزولی به محدوده ۱٫۰۲ دارند.
استراتژی: بر اساس مطالب بالا، می‌توان به دنبال معامله فروش از محدوده ۱٫۰۲۵۰ بود و حد سود را هم در ۱٫۰۲ قرار داد. با این حال توصیه می‌شود که قبل از ورود به بازار، در نمودارهای زیر چهارساعته به دنبال سیگنال فروش باشید. سیگنال یابی می‌تواند به معامله گران کمک کند تا از شکست‌های جعلی در امان بمانند.
علاوه بر این، با رسیدن جفت ارز به محدوده ۱٫۰۲، می‌توان انتظار شکست جعلی بازار به ناحیه حمایتی (مستطیل زرد) را داشت، که شامل نرخ بازگشایی ماه دسامبر در ۱٫۰۱۷۰ و حمایت چهارساعته ۱٫۰۱۹۰ می‌شود. این محدوده با توجه به انطباق ۱٫۰۲ با حمایت روزانه ۱٫۰۱۹۸ می‌تواند محدوده خوبی برای ورود به معامله خرید باشد.
معامله خرید: ۱٫۰۱۹۰-۱٫۰۱۷۰، حد ضرر با توجه به محل سیگنال تعیین شود.
معامله فروش: ۱٫۰۲۵۰، حد ضرر با توجه به محل سیگنال تعیین شود.

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته دلار آمریکا و فرانک سوئیس – ۱۹ دسامبر