دوشنبه 29 آذر 1395 – 9:18

نمودار هفتگی: رالی صعودی هفته گذشته، که از سوی نشست تعیین نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا تقویت شده بود، ششمین هفته مثبت متوالی را برای USD/JPY رقم زد، که درنتیجه جفت ارز از مقاومت ۱۱۶٫۸۰ عبور کرد (حمایت فعلی). علاوه بر این، جفت ارز به زیر ناحیه عرضه قوی در ۱۲۱٫۶۸-۱۱۸٫۶۱ برخورد کرد. آیا این عرضه به‌تنهایی می‌تواند مانع از رشد نرخ برابری شود؟
نمودار روزانه: حرکات قیمتی روزانه هم به مقاومتی در ۱۱۸٫۲۰ برخورد کردند. این مقاومت تاریخچه جالب‌توجهی دارد. تا به این جای کار، این مقاومت توانسته موقعیت خود را حفظ کند و می‌تواند به حرکات نزولی بازار در این هفته کمک کند. هدف بعدی نزولی جفت ارز در ۱۱۵٫۴۷-۱۱۴٫۷۳ قرارگرفته است. با فرض اینکه مقاومت شکسته شود، مسیر صعودی بازار تا ناحیه عرضه ۱۲۱٫۶۸-۱۲۰٫۹۶ هموار خواهد شد، که درست در انتهای بالایی ناحیه عرضه هفتگی قرارگرفته است.
نمودار چهارساعته: بر اساس حرکات قیمتی روز جمعه، کندل های چهارساعته در بیشتر مواقع در حال تشکیل دنباله‌های نزولی بوده‌اند، که اکثراً به انتهای بالایی ناحیه عرضه ۱۱۸٫۲۴-۱۱۷٫۸۷ نفوذ می‌کردند. تنها با بسته شدن بازار لندن بود که جفت ارز به سمت پایین برگشت و درنتیجه در زیر مقاومت فعلی ۱۱۸ بسته شد.
روند این هفته USD/JPY: از دید تکینکال، جفت ارز در وضعیت اشباع فروش قرارگرفته است و این موضوع می‌تواند جفت ارز را تا حمایت هفتگی ۱۱۶٫۰۸ تضعیف کند. با این وجود، دلار آمریکا از دید بنیادی بسیار قوی است. به همین دلیل احتمال بسته شدن جفت ارز در بالای مقاومت روزانه هم وجود دارد.
روند امروز USD/JPY: با توجه به اینکه کندل های چهارساعته در زیر ۱۱۸ بسته شده‌اند، می‌توان انتظار فروش گسترده بازار تا حمایت میانی چهارساعته در ۱۱۷٫۵۰ را داشت و شاید نرخ برابری به ۱۱۷ هم برسد.

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته دلار آمریکا و ین ژاپن – ۱۹ دسامبر