دوشنبه 9 اسفند 1395 – 9:22

هرچند که ناحیه تقاضای هفتگی ۱٫۳۱۱۵-۱٫۳۰۰۶ موقعیت خود را حفظ کرده، اما در طول یک ماه گذشته هیچ حرکت قابل‌توجهی در نمودار هفتگی روی نداده است. درصورتی‌که خریداران از این محدوده وارد بازار شوند، هدف صعودی بعدی، خط روندی-مقاومتی هفتگی رسم شده از اوج ۱٫۴۶۸۹ خواهد بود. در مقابل، شکست این ناحیه تقاضا می‌تواند حرکت نزولی را تا خط روندی-حمایتی هفتگی رسم شده از اوج ۱٫۱۲۷۸ به راه بیندازد.
در نمودار روزانه، کندل های قیمتی بین ناحیه مقاومتی ۱٫۳۲۱۲-۱٫۳۱۶۹ و خط روندی-حمایتی روزانه رسم شده از کف ۱٫۲۸۲۲ گیر کرده‌اند. هر حرکت جدی به بالای مقاومت فعلی می‌تواند جفت ارز را به ناحیه عرضه روزانه در ۱٫۳۳۸۷-۱٫۳۳۱۷ برساند. بسته شدن نمودار روزانه در زیرخط روندی-حمایتی اشاره‌شده هم می‌تواند USDCAD را به حمایت روزانه در ۱٫۳۰۰۶ برساند، که با خط روندی-حمایتی رسم شده از کف ۱٫۲۶۵۴ هم انطباق دارد.
نمودار چهارساعته نشان می‌دهد که جفت ارز در واکنش به گزارش‌های قوی CPI کانادا که روز جمعه منتشر شدند، به‌خوبی واکنش نشان داد. این فروش گسترده دلار آمریکا در برابر دلار کانادا، موقتی بود و جفت ارز پیش از رسیدن به حمایت میانی چهارساعته در ۱٫۳۰۵۰ به سمت بالا برگشت و به زیر نرخ ۱٫۳۱ برخورد کرد.
استراتژی: همان‌طور که از نمودار چهارساعته مشاهده می‌شود، جفت ارز نه‌تنها با نرخ رُند ۱٫۳۱ درگیر است، بلکه به ناحیه عرضه چهارساعته تازه تشکیل‌شده در ۱٫۳۱۲۰-۱٫۳۱۰۳ هم رسیده است. تنها ناحیه‌ای که در حال حاضر جلب‌توجه می‌کند، محدوده ۱٫۳۰۳۹-۱٫۳۰۲۴ است. این محدوده شامل حمایت کلیدی چهارساعته در ۱٫۳۰۲۴، نرخ بازگشایی ماه فوریه در ۱٫۳۰۳۹ و خط روندی-حمایتی چهارساعته رسم شده از کف ۱٫۲۹۶۸ می‌شود و در ناحیه تقاضای هفتگی فعلی هم قرارگرفته است و خط روندی-حمایتی روزانه رسم شده از ۱٫۲۸۲۲ هم درست در بالای آن قرارگرفته است. هرچند که می‌توان بدون سیگنال یابی وارد معامله شد، اما به دلیل دو نکته زیر، بایستی احتیاط کرد:
• نمودار هفتگی نتوانسته در طول یک ماه گذشته، مسیر خود را در ناحیه تقاضا پیدا کند و به نظر می‌رسد که قدرت خریداران در این محدوده ضعیف است.
• این احتمال وجود دارد که کندل های چهارساعته از محدوده خرید پیشنهادی عبور کنند و به نرخ ۱٫۳۰ برسند. شکست جعلی به نرخ رُند خیلی غیرعادی نیست. اما بایستی احتیاط کرد.
بنا به دلایل اشاره‌شده، تنها زمانی می‌توان از محدوده ۱٫۳۰۳۹-۱٫۳۰۲۴ وارد معامله خرید شد، که کندل صعودی چهارساعته خوبی از این محدوده تشکیل شود و همچنین در بالای ۱٫۳۰۵۰ هم‌بسته شود.
معامله خرید: ۱٫۳۰۳۹-۱٫۳۰۲۴، حد ضرر در زیر کندل چهارساعته صعودی قرار گیرد.