سه شنبه 23 آذر 1395 – 9:41

تحلیل امروز را از نمودار هفتگی شروع می‌کنیم، می‌توان مشاهده کرد که AUD/USD از سوی ناحیه حمایتی ۰٫۷۴۳۸-۰٫۷۳۱۵ با خریداران جدیدی مواجه شده است. ادامه حرکت صعودی از این محدوده می‌تواند جفت ارز را به خط روندی-مقاومتی رسم شده از کف ۰٫۶۸۲۷ برساند. در نمودار روزانه، جفت ارز با خط روندی-مقاومتی رسم شده از کف ۰٫۷۴۰۷ درگیر است، که با مقاومت فیبوناچی ۳۸٫۲ درصدی در ۰٫۷۴۸۹ انطباق دارد.
در نمودار چهارساعته، جفت ارز دوباره به انتهای بالایی ناحیه عرضه ۰٫۷۵۰۰-۰٫۷۴۷۷ برخورد کرده است. به نظر می‌رسد که این ناحیه عرضه در حال شکسته شدن است، بااین‌حال خرید از این محدوده به دلیل قرار گرفتن نرخ بازگشایی ماه سپتامبر در ۰٫۷۵۱۸ کمی ریسکی است. علاوه بر این، امروز می‌توان انتظار فروش گسترده بازار از این محدوده را داشت. به نظر می‌رسد که روند صعودی جزئی هم تا این محدوده به راه افتاده است.
استراتژی: در کل، معامله خرید AUD/USD، با ریسک‌های نزولی از سوی خط روندی-مقاومتی روزانه فعلی و نرخ بازگشایی ماه سپتامبر در ۰٫۷۵۱۸ همراه است. در حالی که معامله فروش هم در تضاد با جریانات خریداران هفتگی خواهد بود. به همین دلیل، بهتر است که امروز از معامله این جفت ارز خودداری کرد.

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته – ۱۳ دسامبر