سه شنبه 4 اردیبهشت 1397 – 10:22

تحلیل امروز را از نمودار هفتگی شروع می‌کنیم. نمودار هفتگی توانسته از حمایت کانال هفتگی رسم شده از کف ۰٫۶۸۲۷ عبور کند. هرچند که این حرکت قابل‌توجه بوده، اما شاید بهتر باشد که منتظر بسته شدن نمودار هفتگی در زیر این سطح ماند و بعدازآن ادعای شکست حمایت کانال هفتگی را مطرح کرد.
ناحیه تقاضای روزانه ۰٫۷۶۶۵-۰٫۷۶۲۶ در طول معاملات روز دوشنبه شکسته شده و در حال حاضر به ناحیه مقاومت تبدیل‌شده است. از دید تکنیکال، مسیر نزولی جفت ارز تا حمایت کانال روزانه رسم شده از کف ۰٫۷۷۵۸ و حمایت کلیدی روزانه ۰٫۷۵۳۲ هموار است. همچنین الگوی AB=CD هم درست پیش از ناحیه حمایت روزانه در حال تکمیل شدن است.
کاهش قیمت فلزات همراه با افزایش ارزش دلار آمریکا باعث شده تا کندل های چهارساعته به محدوده ۰٫۷۶ دلاری برسند و کف قیمتی جدیدی را برای سال ۲۰۱۸ ثبت کنند. با این حال طبق نمودارهای بلندمدت، احتمال اینکه جفت ارز در معاملات این هفته به زیر این سطح سقوط کند، جدی است.
استراتژی: می‌توان از جهش صعودی احتمالی بازار از ۰٫۷۶ بهره برد. بااین‌وجود در حال حاضر نرخ بازگشایی ماه دسامبر در ۰٫۷۵۶۲ سطح بهتری برای ورود به معامله خرید است. این سطح انطباق خوبی با حمایت کانال روزانه دارد. در همین حال می‌توان به معامله فروش کوتاه‌مدت از ۰٫۷۶ نیز فکر کرد. در این صورت حد سود اول معامله فروش، نرخ ۰٫۷۵۶۲ خواهد بود.

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته دلار استرالیا و دلار آمریکا