سه شنبه 14 اردیبهشت 1395 – 9:39

بعد از اینکه یورو هفته را از ۱٫۱۴۵۷ دلار شروع کرد، به بالای مقاومت روزانه در ۱٫۱۴۶۰ صعود و آن را به حمایت تبدیل کرد. از اینجا بود که EUR/USD به سمت بالا حرکت کرد و از سد مقاومت رُند ۱٫۱۵۰۰ عبود کرد و تا اوج قیمتی ۱٫۱۵۳۶ دلار رسید.
در نمودار هفتگی، فشار خرید اخیر موجب شده تا نرخ برابری با اندکی فاصله به بالای ناحیه عرضه هفتگی در ۱٫۱۵۳۳-۱٫۱۲۷۸ برسد. در صورتی که خریداران همچنان بر بازار تسلط داشته باشند، هدف بعدی بازار در مقاومت کلیدی شکسته شده در ۱٫۱۷۴۵ قرار خواهد داشت. در نمودار روزانه هم، نرخ برابری در بین مقاومت ۱٫۱۶۴۵ و مقاومت شکسته شده اخیر در ۱٫۱۴۶۰ (حمایت فعلی بازار) در حال نوسان است.
با توجه به مطالب بالا مسیر بعدی یورو به کدام سمت است؟
حرکات قیمتی هفتگی در سقف ناحیه عرضه قرار دارند، به همین دلیل انتظار می رود که جفت ارز از این محدوده اُفت کند. این حرکت قیمتی بازار به همراه الگوی صعودی چهارساعته AB=CD که در نزدیکی ۱٫۱۵۴۰ تکمیل می شود، شاید برای توجیه معامله فروش یورو کافی باشد. دلیل اینکه از کلمه “شاید” در اینجا استفاده می کنیم، الگوی AB=CD است، هر چند این الگو به درستی شکل گرفته ولی متقارن نیست. علاوه بر این، نباید فراموش کرد که حرکات قیمتی روزانه هم مبهم و خنثی هستند.
با توجه به مطالب بالا، امروز به محدوده ۱٫۱۵۵۰-۱٫۱۵۴۰ (ناحیه سبز) در نمودار چهارساعته تمرکز خواهیم کرد. توصیه می شود که تنها وقتی وارد معامله فروش شوید که موفق به یافتن سیگنال فروش از این محدوده شده باشید.
معامله فروش: ۱٫۱۵۵۰-۱٫۱۵۴۰ – حد ضرر با توجه به محل سیگنال تعیین شود.

.

نمودار هفتگی، روانه و چهارساعته یورو دلار آمریکا- 3 مه

نمودار هفتگی، روانه و چهارساعته یورو دلار آمریکا- ۳ مه