سه شنبه 30 آذر 1395 – 8:20

در اوایل معاملات دیروز اروپا، یورو در محدوده ۱٫۰۴۷۹ دلاری تشکیل اوج داد و بدون توجه به گزارش مثبت اقتصادی آلمان، جفت ارز تا کف قیمتی ۱٫۰۴۱۱ سقوط کرد. به دنبال برگشت مثبت و مختصر جفت ارز از این محدوده (درست پیش از محدوده ۱٫۰۴)، نرخ برابری به افت خود ادامه داد، که شاید دلیل آن، نظرات مثبت رئیس فدرال رزرو آمریکا در رابطه با بازار کار این کشور باشد.
در حال حاضر، جفت ارز در محدوده ۱٫۰۴ در حال نوسان است. خرید از این نرخ رُند می‌تواند گزینه منطقی باشد، چون‌که نرخ برابری در ناحیه حمایت هفتگی ۱٫۰۵۰۲-۱٫۰۳۳۳ قرار گرفته است (سابقه این محدوده به سال ۱۹۹۷ بر می‌گردد)، اما بایستی به نمودار روزانه هم توجه کرد. طبق نمودار روزانه، جفت ارز می‌تواند تا حمایت ۱٫۰۳۶۰ دلاری سقوط کند (نمودار روزانه دیروز یک کندل پوششی نزولی (Engulfing) تشکیل داده است).
استراتژی: بر اساس مطالب بالا، بهتر است که از معامله خرید در محدوده ۱٫۰۴ خودداری کرد. البته این بدین معنی نیست که جفت ارز نمی‌تواند در معاملات امروز صعود کند. اگر معامله گران به دنبال خرید از این محدوده هستند، توصیه می‌شود که حتماً پیش از ورود به بازار، منتظر تشکیل کندل چهارساعته صعودی بمانند.

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته یورو و دلار آمریکا – ۲۰ دسامبر