سه شنبه 4 اردیبهشت 1397 – 9:57

دیروز رشد نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری آمریکا و دلار آمریکا موجب سقوط EURUSD شد. در حال حاضر نرخ برابری با حمایت چهارساعته ۱٫۲۲۱۸ دلار درگیر است که فاصله کمی با ۱٫۲۲ دلار دارد.
بااین‌حال، وضعیت نمودارهای بلندمدت باوجود سقوط اخیر جفت ارز مبهم است. ناحیه عرضه هفتگی ۱٫۲۵۶۹-۱٫۲۲۸۷ از اواخر ماه ژانویه مانع از ادامه حرکات صعودی جفت ارز شده است. هرچند که خریداران همچنان در بازار حضور دارند، اما انتظار می‌رود که نرخ برابری درنهایت به حمایت هفتگی ۱٫۲۰۴۴ و نرخ بازگشایی سال ۲۰۱۸ در ۱٫۲۰۰۴ پایین بیاید. در نمودار روزانه هم جفت ارز از ناحیه حمایت ۱٫۲۲۴۶-۱٫۲۱۶۴ معامله می‌شود. این ناحیه حمایتی در سال ۲۰۱۴ تشکیل شده است و از ابتدای سال جاری میلادی حرکات نزولی جفت ارز را محدود کرده است.
استراتژی: هرچند که یورو در حال حاضر تضعیف شده، اما انتظار می‌رود که بازگشت صعودی و اصلاحی را در جفت ارز شاهد باشیم. در حال حاضر ناحیه حمایت روزانه و نرخ ۱٫۲۲ مانع از ادامه حرکات نزولی می‌شوند. همچنین اندیکاتور RSI چهارساعته هم وارد محدود اشباع فروش شده است.
بااین‌حال برای اینکه بتوان وارد معامله خرید شد، توصیه می‌شود که منتظر واکنش قوی نمودار چهارساعته به ۱٫۲۲ بمانید. بسته شدن کندل صعودی چهارساعته کاملی در بالای ۱٫۲۲۱۸ یا یک الگوی بازگشتی صعودی کندلی می‌تواند برای ورود به معامله خرید کافی باشد. اولین مقاومت جدی بازار، ناحیه عرضه چهارساعته ۱٫۲۲۸۹-۱٫۲۲۷۱ خواهد بود. به دلیل وضعیت نمودار هفتگی، نمی‌توان انتظار داشت که جفت ارز فراتر از این ناحیه عرضه حرکت کند.

.