سه شنبه 30 آذر 1395 – 8:34

پس از اندکی نوسان در محدوده ۱٫۲۵ دلاری، پوند بیش از ۱۰۰ پیپ سقوط کرد. برخی از تحلیلگران این حرکت نزولی پوند را به نظرات نخست‌وزیر اسکاتلند ربط می‌دهند، که نسبت به همه‌پرسی استقلال از انگلستان ابراز نگرانی کرده است. وی معتقد است که اگر انگلستان نتواند به بازار واحد اتحادیه اروپا دسترسی داشته باشد، ریسک برگزاری چنین همه‌پرسی وجود دارد.
حرکت نزولی قوی دیروز GBP/USD منجر به نفوذ جفت ارز به زیر ناحیه تقاضای روزانه ۱٫۲۴۶۵-۱٫۲۳۸۵ شد و نرخ برابری به فاصله نزدیکی از حمایت کلیدی روزانه در ۱٫۲۳۵۱ رسید. این نرخ همراه با حمایت میانی چهارساعته در ۱٫۲۳۵۰، می‌تواند محدوده خوبی برای ورود به معامله خرید باشد.
استراتژی: سؤالی که شاید به ذهن معامله گران برسد، این است که آیا می‌توان از محدوده ۱٫۲۳۵۰ وارد معامله خرید شد یا خیر؟ با توجه به نزدیک شدن جفت ارز به این محدوده و همچنین واکنش بازار به آن (تشکیل دو دنباله کندلی صعودی ، نشان‌دهنده تقاضای قوی در این محدوده است) و حمایت سطح کلیدی روزانه از این محدوده، می‌توان انتظار جهش قیمتی از این سطح را داشت. با این وجود، معامله گران بایستی برای شکست جعلی جفت ارز به زیر ۱٫۲۳۵۰ آماده باشند، چون‌که احتمالاً دستورات حد ضرر زیادی در زیر ۱٫۲۳۵۰ قرار گرفته، که می‌توانند منجر به شکست جعلی بازار شوند. بر همین اساس، توصیه می‌شود که تنها با سیگنال یابی در نمودارهای زیر چهارساعته وارد معامله خرید شوید. اولین حد سود معامله در حمایت چهارساعته فعلی ۱٫۲۳۸۵ قرار گرفته است.
معامله خرید: محدوده ۱٫۲۳۵۰، حد ضرر با توجه به محل سیگنال تعیین شود.

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته پوند و دلار آمریکا – ۲۰ دسامبر