پنجشنبه 18 شهریور 1400 – 9:20

تحلیل تکنیکال فارکس پرایس اکشن اونس طلای جهانی

تحلیل تکنیکال و پرایس اکشن: نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته اونس طلای جهانی XAUUSD

نمودار هفتگی اونس طلای جهانی به سمت حمایت اول در ۱۷۲۶ دلار بازگشته است. شاید خریداران بلندمدت از این محدوده وارد بازار شوند و بر خریدهای خود اضافه کنند. این مسئله می‌تواند دوباره از اونس طلای جهانی حمایت کند و قیمت طلا را به مقاومت ۱۸۵۶ دلار برساند. در مقابل، اگر مقاومت اول شکسته شود، هدف بعدی اونس طلای جهانی مقاومت دوم در ۱۹۱۶ دلار خواهد بود.
نمودار روزانه اونس طلای جهانی اخیراً پولبکی به حمایت اول در ۱۷۷۶ دلار زده است. این احتمال وجود دارد که طلا بعد از این پولبک به سمت مقاومت ۱۸۳۳ دلار حرکت کند. اندیکاتور MACD هم از تغییر روند حکایت دارد. در مقابل، اگر قیمت اونس طلای جهانی به زیر حمایت اول در ۱۷۷۶ دلار عبور کند، تا حمایت دوم در ۱۷۲۹ دلار سقوط خواهد کرد.
در نمودار چهارساعته XAUUSD، قیمت اونس طلای جهانی از خط روند صعودی عبور کرده، اما در واکنش به حمایت اول در ۱۷۸۱ دلار جهش کرده است. در کوتاه‌مدت، قیمت اونس طلای جهانی می‌تواند تا مقاومت اول در ۱۸۰۷ دلار بالا بیاید. اندیکاتورهای تکنیکال از وضعیت اشباع فروش حکایت دارند. با این حال اگر قیمت اونس طلای جهانی به زیر حمایت اول عبور کند، تا حمایت دوم در ۱۷۷۵ دلار سقوط خواهد کرد.