جمعه 9 مهر 1400 – 8:34

تحلیل تکنیکال فارکس پرایس اکشن اونس طلای جهانی

تحلیل تکنیکال و پرایس اکشن: نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته اونس طلای جهانی XAUUSD

نمودار هفتگی اونس طلای جهانی به زیر خط روند حمایتی سقوط کرده و شاید تا حمایت اول در ۱۶۷۴ دلار سقوط کند. این حمایت با سطوح فیبوناچی انطباق دارد. اندیکاتورهای تکنیکال هفتگی هم از تشدید حرکات نزولی حکایت دارند. شکست حمایت اول می‌تواند مسیر سقوط اونس طلای جهانی را تا ناحیه حمایتی ۱۶۲۳ دلار هموار کند. در مقابل اگر طلا از سطوح فعلی جهش کند، تا مقاومت اول در ۱۸۳۴ دلار بالا خواهد آمد.
در نمودار روزانه XAUUSD، طلا اخیراً به سمت میانگین متحرک نمایی ۲۰ جهش کرده و از حمایت ۱۷۲۷ دلاری بالا آمده است. احتمال صعود طلا به مقاومت اول روزانه در ۱۷۷۸ دلار وجود دارد. اندیکاتورهای تکنیکال هم از بازگشت صعودی حکایت دارند.
در نمودار چهارساعته، قیمت اونس طلای جهانی جهش کرده و در حال حاضر در داخل کانال نزولی نوسان می‌کند. این احتمال وجود دارد که قیمت اونس طلای جهانی به حمایت اول در ۱۷۴۴ دلار پولبک بزند. اندیکاتورهای تکنیکال کوتاه‌مدت هم از حرکات نزولی حکایت دارند. اما با این حال اگر خریداران به حمایت از طلا ادامه دهند، قیمت اونس طلای جهانی می‌تواند به سمت مقاومت اول در ۱۷۶۵ دلار و سقف کانال نزولی صعود کند. شکست سقف کانال نزولی می‌تواند قیمت اونس طلای جهانی را به مقاومت دوم در ۱۷۵۷ دلار برساند. این مقاومت با اصلاح ۵۰ درصد فیبوناچی و ابر ایچیموکو انطباق دارد.