سه شنبه 25 خرداد 1400 – 8:52

تحلیل تکنیکال پرایس اکشن

نمودارهای بلندمدت یورو وضعیت نسبتاً مبهمی دارند. نمودار هفتگی از تشدید حرکات نزولی حکایت دارد، اما نمودار روزانه از حمایت کلیدی جهش کرده است. وضعیت نمودار کوتاه‌مدت EURUSD هم خنثی و متمایل به نزولی است. به نظر می‌رسد که جهش‌های صعودی یورو در برابر دلار آمریکا موقتی و کوتاه‌مدت هستند.
طبق نمودار هفتگی EURUSD، یورو بازگشت نزولی به راه انداخته و می‌تواند تا میانگین نمایی ۲۰ در ۱٫۲۰۶۰ دلار سقوط کند. در نمودار روزانه، یورو از ۱٫۲۰۹۳ دلار جهش کرده است. این سطح کلیدی با میانگین متحرک ۵۰ و اصلاح ۶۱٫۸ درصد فیبوناچی انطباق دارد. با این حال شاید این جهش صعودی موقتی و کوتاه‌مدت باشد و دوباره فروشندگان وارد بازار شوند.
در نمودار چهارساعته EURUSD، یورو در نزدیکی انتهای پایینی کانال نزولی در نوسان است. دیروز یورو از مقاومت ۱٫۲۱۳۱ دلار پایین آمد. این مقاومت با اصلاح ۳۸٫۲ درصد فیبوناچی انطباق دارد. شاید یورو تا ۱٫۲۰۶۵ دلار سقوط کند. شکست این حمایت می‌تواند یورو را تا حمایت بعدی در ۱٫۲۰۱۱ دلار پایین بکشد.
اما اگر جفت ارز EURUSD به سمت بالا بازگردد، با مقاومت ۱٫۲۱۷۰ دلار مواجه خواهد شد. شکست این مقاومت مسیر صعودی یورو را تا مقاومت بعدی در ۱٫۲۲۱۸ دلار هموار خواهد کرد.

تحلیل تکنیکال فارکس پرایس اکشن یورو دلار آمریکا EURUSD

تحلیل تکنیکال و پرایس اکشن: نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته EURUSD