دوشنبه 24 خرداد 1400 – 9:43

تحلیل تکنیکال پرایس اکشن

نمودارهای بلندمدت و کوتاه‌مدت EURUSD از تشدید حرکات نزولی حکایت دارند. با این حال اخیراً یورو به حمایت روزانه‌ای واکنش نشان داده است. روند بعدی یورو به این بستگی دارد که بازار تا کی به این حرکت صعودی روزانه ادامه خواهد داد؟
نمودار هفتگی EURUSD پولبک زده و می‌تواند تا میانگین نمایی ۲۰ در ۱٫۲۰۶۰ دلار سقوط کند. در نمودار روزانه EURUSD هم بازار از ۱٫۲۰۹۱ دلار جهش کرده است. این حمایت روزانه با میانگین متحرک ۵۰ و اصلاح ۶۱٫۸ درصد فیبوناچی انطباق دارد. با این وجود شاید این جهش صعودی، یک جهش موقتی باشد و یورو به سمت ۱٫۲۰۶۰ دلار بازگردد.
در نمودار چهارساعته، یورو در داخل کانال نزولی در حال نوسان است. از دید کوتاه‌مدت هم احتمال سقوط یورو به ۱٫۲۰۶۰ دلار جدی است. این حمایت کلیدی با برآورد فیبوناچی، خط روند حمایتی و میانگین متحرک نمایی ۲۰ نمودار هفتگی انطباق دارد. اندیکاتورهای تکنیکال هم از ادامه حرکات نزولی حکایت دارند. بایستی توجه داشت که شکست ۱٫۲۰۶۰ دلار می‌تواند یورو را به حمایت ۱٫۲۰۱۱ دلار برساند.
با این وجود بایستی توجه داشت که اگر یورو به جهش صعودی ادامه دهد، ابتدا با مقاومت ۱٫۲۱۳۱ دلار درگیر خواهد شد. شکست این مقاومت می‌تواند یورو را به مقاومت بعدی در ۱٫۲۱۷۰ دلار برساند که با برآورد ۶۱٫۸ درصد فیبوناچی و خط روند نزولی انطباق خوبی دارد.

تحلیل تکنیکال فارکس پرایس اکشن یورو دلار آمریکا EURUSD

تحلیل تکنیکال و پرایس اکشن: نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته EURUSD